• Nowy

Ventisquero Grey Glacier Chardonnay

100,00 zł
Brutto
100 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Ventisquero Grey Glacier Chardonnay

 

Kraj: Chile

Marka:  Ventisquero

Region: Dolina Colchagua

Rodzaj wina:  Białe wytrawne

Odmiany winogron: 100% Chardonnay

Pojemność:  750 ml

Alkohol: 13% C3

 

 

 

Ventisquero Grey Chardonnay jest jasnozłotożółty z aromatami owoców tropikalnych, podkreślonymi wanilią i suchymi orzechami. Popijając w ustach, wyczuwa się bogatą kwasowość typową dla win z Doliny Casablanki. To sprawia, że ​​jest to świetne wino do łączenia z daniami z owoców morza.  Wino najlepiej degustować w lekko chłodnej temperaturze, około 11 stopni Celsjusza, aby zachować orzeźwiający smak. Wino można przechowywać przez co najmniej 5-6 lat w dobrych warunkach przechowywania.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Chardonnay Ventisquero ma niemal europejski charakter. Z pewnością duże, bogate i aromatyczne, z dojrzałymi owocami brzoskwini i gruszki i prażonym dębem, ale także z rześką cytrusową świeżością i wyrafinowanym podniebieniem.

Winnica Vina Ventisquero rozbudowan w dolinie Maipo, gdzie została założona przez Don Gonzalo Viala w 2000 roku. Pierwsze winnice zasadzono już w 1996 roku, a pierwsze zbiory zebrano w 2001 roku. Ventisquero dysponuje winnicaim w pięciu różnych dolinach: Maipo, Lolol, Casablanca, Colchagua i Leyda. Najnowszy projekt, który Ventisquero rozpoczął jako pionier, znajduje się na pustyni Atacaman. Ventisquero jest firmą w pełni rodzinną, a cała jej produkcja pochodzi z własnych sadów (1500 ha). Felipe Tosso, wieloletni główny winiarz domu, od początku był odpowiedzialny za wino. Felipe miał wtedy skończyć z matematyką, ale lata, które spędził jako dziecko w Utah, sprawiły, że mężczyzna przywiązał się do wiejskiego krajobrazu, więc zaczął studiować nauki rolnicze. Felipe był zafascynowany artystyczną stroną winiarstwa oraz faktem, że winiarstwo to połączenie nauki i sztuki. Po ukończeniu studiów Felipe pracował w Concha y Toro, skąd przeniósł się do mniejszego projektu Ventisquero. W 2003 roku do projektu włączono Johna Duvala, człowieka odpowiedzialnego za osiągnięcie światowej sławy marki Penfolds i jednego z najbardziej legendarnych roczników Grange, jako konsultanta winiarza. Pangea to męski wspólny projekt, w którym Carmenere i Syrah dzielą niemal równo skład. Stylowo wina Vina Ventisquero są eleganckie, wielowymiarowe i uczciwe. Styl domu szanuje pracę wykonaną w schronisku i stara się wydobyć terroir siedliska w jego winach. Wina Reserva produkowane są z winogron z konkretnej doliny, wina z serii Grey są produkowane z winogron z poszczególnych sadów, a wina takie jak Pangea są wytwarzane z winogron z wybranych działek.  Ventisquero to certyfikowana, zrównoważona winiarnia, której praktyki są jednak ściśle zgodne z ekologicznym wytwarzaniem wina. 80% wszystkich materiałów nadających się do recyklingu wyprodukowanych w piwnicach jest poddawanych recyklingowi. Woda wykorzystywana w procesie produkcji wina jest oczyszczana i wykorzystywana do nawadniania winnic. Firma jest również zaangażowana w minimalizowanie swojego śladu węglowego w globalnym transporcie we współpracy z brytyjską organizacją Climacare.

 

Ventisquero Grey Glacier Chardonnay - Opinie klientów

Dodaj opinię

Ventisquero Grey Glacier Chardonnay

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 223 opinii w serwisie Google
Kocham Wina a zaczęło się od tych, które polecacie. Ostatnio nabyłam Flor de Pingus wino o wyraźnie żywym, rubinowym kolorze. Nos jest czysty i rozwijając się, wykazuje średnio intensywne aromaty cedru, wanilii, czekolady, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni, lukrecji i anyżu. Podniebienie jest... gładkie z aksamitną treścią i średnią kwasowością...ma miękkie taniny i wysoką zawartość alkoholu. Finisz jest długi i pełny z towarzyszącym smakiem cedru, wanilii, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni i lukrecji. Jak tu się nie zakochać podpowiedzcie... ( więcej )
Marta Kozioł
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad
OK Duży wybór, profesjonalna i fachowa obsługa. Zawsze jest gdzie zaparkować. Polecam.
Joanna Chorazka
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski