Casa Lapostolle Chardonay Grand Selection

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Lapostolle Grand Selection Chardonnay Casablanca Valley

 

Kraj: Chile

Region: Casablanca Valley

Apelacja: Casablanca Valley

Producent: Casa Lapostolle

Szczep: Chardonnay

Rodzaj: białe, wytrawne

Temp. serwowania: 10-12C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14%VIP

 

Białe wytrawne wino pochodzące z winogron zbieranych w Casablanca Valley. Wino Odznacza się jasno żółtym odcieniem z zielonymi refleksami. Nos wypełniony aromatami owoców tropikalnych brzoskwiń z tostowym i dębowym akcentem. Na podniebieniu wino o pełnej budowie z aromatami dojrzałych owoców oraz nutami tostów i miodu. Wino dojrzewało w 9 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Sugestie kulinarne: białe mięsa (drób), ryby,

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Aromatyczne chardonnay powstaje z winogron z regionu o łagodnych temperaturach przez cały rok, co sprzyja powolnym procesom dojrzewania. Produkcja wina odgrywa również kluczową rolę w profilu smakowym, 80% soku starzeje się ze stali nierdzewnej, a pozostałe 20% jest fermentowane w beczkach z francuskiego dębu. Nos ma profil ananasa, zielonego jabłka i trawy cytrynowej. Na podniebieniu orzeźwiająca kwaskowatość, lekko kremowa konsystencja z odrobiną dębu z nutą mineralności nadającą złożony, długi finisz.

House of Marnier-Lapostolle (HOML) jest jedną z ostatnich rodzinnych firm w branży napojów. HOML praktykuje sztukę mieszania i starzenia koniaków od ponad 150 lat. Dziś HOML jest zarządzany przez Alexandrę Marnier Lapostolle i jej ojca Jacquesa, piąte i szóste pokolenie rodziny. Jego słynny Grand Marnier Liqueur został stworzony w 1880 roku przez Louisa Alexandre Marniera Lapostolle'a z mieszanki starych koniaków i karaibskich pomarańczy. Lapostolle to jeden z najbardziej dynamicznych i wpływowych producentów win premium w Chile. Winiarnia została założona w 1994 roku przez Alexandrę Marnier-Lapostolle, członka prestiżowej francuskiej rodziny produkującej słynny likier Grand Marnier, a także francuskie wina z regionu Loary. Wyjątkowa jakość, jaką odnajdujemy w każdej butelce, jest wynikiem chilijskiego terroir i precyzyjnego francuskiego doświadczenia, które jest stosowane w jej winnicach. Dodatkowo w winnicach wdrożono praktyki biodynamiczne i ekologiczne w ramach ścisłego zaangażowania w ochronę środowiska. W krótkim czasie wina Lapostolle zakwalifikowały się z wynikiem ponad 90 punktów w najważniejszych publikacjach cechu, co świadczy o nieugiętych standardach winnicy w zakresie produkcji wysokiej jakości doskonałych win.

Casa Lapostolle Chardonay Grand Selection - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-03

Lapostolle Grand Selection Chardonnay Casablanca Valley

Chardonnay ma aromaty zielonych jabłek, gruszek i papai. Smakuje lekko i słodko, z nutami zielonego jabłka, cytrusów i ananasa. Finisz średnio krótki z odrobiną cytryny i lekko cierpki koniec. Ogólnie dobre wino w dobrej cenie. Może nawet zdobyć trochę więcej, jeśli wykończenie utrzymałoby się nieco lepiej, ale na pewno warto kopić jedną butelkę aby wyrazić własną ocenę.

Dodaj opinię

Casa Lapostolle Chardonay Grand Selection

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski