Chateau Citran AOC Haut-Medoc

238,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Château Citran Haut Médoc AOC Cru Bourgeois Supérieur


Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja : AOC Haut-Medoc

Producent: Château Citran

Szczepy: 55% Merlot, 42% Cabernet Sauvignon

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Wino o ciemno czerwonym odcieniu wpadającym w fiolet. Posiada piękne nuty czarnych owoców, subtelnej dębiny, przypraw z nutami lukrecji. Głęboki smak świetnie zrównoważone na podniebieniu, bardzo świeże z jedwabiste taniny i eleganckie, aromatyczne końcówka trwała, złożona i harmonijna. Sugestie kulinarne: do czerwonych lub białych mięs, pieczonego drobiu, dziczyzny, mało dojrzałych serów.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Majątek ziemski Château Citran to prestiżowa francuska posiadłość winiarska. Osiedle należy do grupy „Taillan” . Znajduje się w winnicach Bordeaux , w gminie Avensan ( 33480 ) w Gironde: zobacz na mapie , zobacz dane kontaktowe. Produkuje wina czerwone w apelacji Haut-Médoc AOC. Posiadłość produkuje pierwsze wino o nazwie Château Citran i drugie wino o nazwie Moulins de Citran. Chateau została wpisana do oficjalnej klasyfikacji Crus Bourgeois du Médoc w 2003 roku jako Cru Bourgeois Supérieur du Haut-Médoc. Winnice na osiedlu zajmują powierzchnię prawie 90 hektarów, w tym łącznie 410 hektarów. Odmiana winorośli składa się z Merlot noir (42%) i Cabernet-Sauvignon noir (58%: główne grona) . Domena korzysta z umiarkowanego klimatu oceanicznego. Terroir posiadłości Château Citranskłada się zasadniczo, w mniej lub bardziej dużych i rozproszonych ilościach, ze żwiru piaszczystego (na margielu), wapienia ilastego i żwiru (Médocaine). Winorośle na terenie posiadłości są uprawiane zgodnie z zasadami zrównoważonej uprawy winorośli . Do winifikacji swoich winogron posiadłość Château Citran zdecydowała się na tradycyjną metodę. W tym celu w zależności od rocznika stosuje się termoregulowane kadzie ze stali nierdzewnej, ale także termoregulowane kadzie cementowe. Wina czerwone są karane karą na podstawie białka jaja (wyjaśnienie).

 Robert Parker 88 pkt. , James Suckling 92 pkt., Jancis Robinson 16/20 pkt.

Chateau Citran AOC Haut-Medoc - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-16

Chateau Citran AOC Haut-Medoc 2016

Kolor rubinu, ciepły nos zdominowany przez zapachy kirsch, wiśni morello i spalonego drewna. Eleganckie, dobrze skonstruowane podniebienie o bardzo dobrej intensywności aromatycznej na wykończeniu.

Dodaj opinię

Chateau Citran AOC Haut-Medoc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski