Douloufakis Dafnios Vidiano Crete PGI

92,00 zł
Brutto
997 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Douloufakis Dafnios Vidiano Crete PGI

 

Kraj: Grecja

Region: Kreta

Producent: Douloufakis Winery

Szczepy: Vidiano

Kolor: białe

Rodzaj: Wytrawne

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 14,3 %

 

Wino powstało w całości z gron Vidiano, prezętuje jasno złocisty odcień z aromatami dojrzałych owoców z dominacją nut moreli, brzoskwiń oraz pigwy. Na podniebieniu dobrze zaokrąglone z dobrze zbalansowaną kwasowością i przyjemnym delikatnym finiszem.

Sugestie kulinarne: ryby, sałatki, owoce morza, zupa z ciecierzycy.    bk17

 

Douloufakis, Heraklion, Kreta, Grecja

Tradycja i historia rodziny Douloufakis w uprawie i produkcji winnic rozpoczęła się w 1930 roku, kiedy dziadek Dimitris Douloufakis po raz pierwszy założył profesjonalną produkcję wina w starych, tradycyjnych pomieszczeniach. W 1952 roku Rodzina Douloufakis wzięła udział w 17. Międzynarodowych Targach w Salonikach i otrzymała tytuł za jakość swoich produktów. Obecnie tradycję Rodziny w zakresie uprawy winnic i produkcji wina kontynuuje wnuk Nikolas Douloufakis. Po studiach enologii we Włoszech (Alba Intituto Agrario-Spezialitato in Diviticultura e Enologia) przystąpił do odnawiania winnic i produkcji najwyższej jakości win z własnych winnic.

Położona w centrum Krety winiarnia Douloufakis jest teraz pod opieką trzeciego pokolenia Nikosa, który umieścił tę posiadłość na mapie świata. Winnice będące własnością prywatną znajdują się na zboczach wzgórz na wysokości 350 metrów, a uprawa odbywa się zarówno ręcznie, jak i mechanicznie. Obejmują 20 hektarów i znajdują się w regionie winorośli Dafnes na Krecie w Grecji.

Douloufakis Dafnios Vidiano Crete PGI - Opinie klientów

Dodaj opinię

Douloufakis Dafnios Vidiano Crete PGI

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.4
Na podstawie 137 opinii w serwisie Google
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Super sklep z winami. Sprzedawca zdobył moje zaufanie i satysfakcję poprzez szeroki wybór przetestowanych win o wysokiej jakości. Ze względu na prestiż, jakoś, profesjonalą pomoc i obsługę.
Robert Nowak Jezioranski
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz