Camins Del Priorat Álvaro Palacios

159,00 zł
Brutto
9993 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Półwytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Camins Del Priorat

 

Kraj: Hiszpania

Region: Katalonia

Apelacja: DOCa Priorat

Producent: Álvaro Palacios

Szczep: Garnacha , Cariñena , Cabernet Sauvignon , Syrah

Dojrzewanie: 8-9 miesięcy beczka, dąb francuski

Rodzaj: czerwone wytrawne

Temp. podawania: 16–18°C4

Pojemność: 0,75 l

 

Pełne wigoru wino uwodzące aromatami czerwonych porzeczek i malin przemieszanymi z nutami kwiatowymi i mineralnymi. W ustach rześkie i soczyste, jedwabiście taniczne, mocno owocowe. Podawać do pieczonych i grillowanych mięs, gulaszy, zapiekanek, serów.  

Notatki Sommelier Bachus Wina

Camins del Priorat to mieszanka Garnacha (35%), Syrah (24%), Cabernet Sauvignon (17%), Cariñena (11%), Merlot (10%) i 3% innych odmian. Odmiany winorośli użyte do opracowania Camins del Priorat pochodzą z ośmiu różnych winnic Priorat, położonych na stromych tarasach porośniętych łupkiem licorelli. Owoce są całkowicie pozbawione łodyg, a przed maceracją trwającą 30 dni i leżakowaniem od 4 do 6 miesięcy w beczkach i drewnianych kadziach przeprowadza się delikatne kruszenie.

Alvaro Palacios producent wina który zasłynoł z produkcji win na bazie Garnacha (Grenache Noir) z Priorat w Hiszpanii. Winnica założona w 1990 roku przez samego Alvaro Palacios, posiadłość Priorat znalazła się w czołówce sławy Priorat jako jednego z najbardziej prestiżowych regionów winiarskich w Hiszpanii. Alvaro Palacios dorastał w Rioja, gdzie jego rodzina produkuje wina pod nazwą Palacios Remondo. Po pracy w Pétrus i Pomerol kupił własną winnicę w mało znanym wówczas regionie Priorat, gdzie w drugiej połowie XX wieku zapomniano o stromych, łupkowych zboczach porośniętych sękatymi winoroślami. Alvaro Palacios szybko rozbudował swoją posiadłość i obecnie jest właścicielem kilku winnic w okolicy. Jak wczesniej wspomniałem W jego winach dominuje Grenache, ale często uzupełniają go Cariñena, Syrah i Cabernet Sauvignon. Finca Dofí cuvée pochodzi z jednej winnicy, podczas gdy Gratallops, Les Terrasses i Camins del Priorat pochodzą z kilku winnic w Priorat.

 

Nagrody i wyróżnienia:

94 punkty – James Suckling 2020 (rocznik 2019)

91 Punkty Parkera (rocznik 2019)

92 Punkty Parkera (rocznik 2020)

Camins Del Priorat Álvaro Palacios - Opinie klientów

Dodaj opinię

Camins Del Priorat Álvaro Palacios

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk