Masia Bach Brut Nature Cava

61,00 zł
Brutto
9993 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Musujące/Szampany
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Masia Bach Brut Nature Cava

 

Kraj: Hiszpania

Region: Penedes

Apelacja: DO Cava

Producent:Masia Bach

Kategoria: cava, musujące

Szczep: Macabeo, Xarel-lo, Parellada

Rodzaj: biały wytrawny

Temp. podawania: 6-8 °C

Pojemność: 0,75 l. cer1

Alkohol: 11,5%

 

DO Cava -MetodoTradicional

Wino o jasno słomkowej barwie z trwałym bąbelkiem. Nos wypełniają aromaty białych owoców, jabłek gruszek, cytryn oraz ananasa. Na podniebieniu świeże dobrze zrównoważone o lekkiej kwasowości.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Historia Bacha przenosi nas do roku 1915, kiedy to bracia Pere i Ramón Bach i Escopet przenieśli się do Sant Esteve Sesrovires z Barcelony i kupili posiadłość „Can Estrada”, której początki sięgają XVIII wieku. Dzięki dochodom uzyskanym z handlu bawełną bracia Bach mogli zainwestować w uruchomienie winnicy, którą stopniowo rozbudowywali, wykupując nowe działki, aż zgromadzili łącznie 365 hektarów. Zbiory z 1920 r., na które składały się odmiany Xarel lo i Macabeo, oznaczały długo oczekiwaną inaugurację Bacha. Pere i Ramón Bach osiedlili się w regionie Penedés z pomysłem wytworzenia wina, które byłoby przeznaczone do leżakowania, i w konsekwencji zbudowali piwnicę o długości 95 metrów. Następnie napełnili go 1000 dębowych beczek Bordeaux, które kupili po 50 peset. Bracia Bach wpadli na pomysł swojego wina i wraz ze swoimi winiarzami odcisnęli na nim pieczęć. Zagłębili się również w swoje tekstylne pochodzenie, aby nadać mu nazwę i nazwali ją „extrísimo”, nazwą nadaną najwyższej jakości bawełnie importowanej z Egiptu i Indii. Pierwsze butelki Bacha były obecne na mitycznej Międzynarodowej Wystawie w Barcelonie w 1929 roku. Jednak wojna domowa osłabiła część świetności Bacha w szalonych latach dwudziestych i przyniosła tragiczne konsekwencje dla rodziny: Ramón zginął, a Pere, który przeżył walkę, był bardzo zdruzgotany tą stratą. Kilka lat później, w 1942 roku zdecydowałem się sprzedać majątek. W kolejnych latach Bach przy różnych okazjach zmieniał właścicieli, którzy między innymi zlecali wybudowanie metrów i metrów podziemnych galerii dla starzejących się cavas, przeprowadzając jednocześnie komercyjny i enologiczny remont winnicy. Winiarnia ponownie przeszła z rąk do rąk w 1975 roku, kiedy ostatecznie stała się własnością rodziny Raventós, która nabyła posiadłość i włączyła Bacha do swojej grupy winnic. Od tego czasu minęło dużo czasu, ale duch braci Bach jest wiernie zachowany do dziś: jakość, oryginalność i osobowość we wszystkich winach i cavas”.

Masia Bach Brut Nature Cava - Opinie klientów

Dodaj opinię

Masia Bach Brut Nature Cava

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI