Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Dr. Loosen Erdener Treppchen Riesling Kabinett Mosel

144,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Białe
Smak
Półsłodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Dr. Loosen Erdener Treppchen Riesling Kabinett Mosel

 

Kraj: Niemcy

Region: Mozel

Szczep: Riesling

Rodzaj: białe, półsłodkie

Pojemność: 0,75lBK17

 

Blady, bardzo jasny kolor. Aromaty brzoskwiń i owoców egzotycznych oraz mineralne nuty wapna i mokrego kamienia. W ustach eleganckie, żywe i świeże, bogate w cytrusowe smaki z dodatkiem miodu, bananów i melona. Zachwyca jakością, owocowym charakterem i mineralnym orzeźwiającym wykończeniem. Sugestie kulinarne: Aperitif, pikantne dania, kuchnia azjatycka, sery pleśniowe. 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Typowe dla miejsc zapachy jabłka, limonki i wiśni są wiankiem kwiatów jabłoni i wiśni. Wypolerowane, prężne podniebienie ukazuje całą jasną soczystość, pikanterię i obfity zapach w ustach, który wydawał się obiecać w nosie. Wykończenie z kamieniem jest ożywcze i doskonale orzeźwiające, wspierające i wcale nie przesadne. Jasność i ożywienie tego wina - stosunkowo rzadkie zalety  Riesling. To, co zrobiło na mnie największe wrażenie w wielkich winach świata - poza ogromną przyjemnością ich picia - to głęboko zakorzeniona, zaciekła filozofia ludzi, którzy je tworzą. Wielcy winiarze, których spotkałem, niezmiennie mają w głowach - przed zerwaniem pierwszego grona - jasną koncepcję tego, jakie powinny być ich wina. To wizja, która stawia terroir nad technologią, a jakość winogron nad ilością. Ich wina są wspaniałe, ponieważ łączy ich zaangażowanie w produkcję intensywnych, skoncentrowanych win, które z dumą głoszą swoje dziedzictwo. Oczywiście miarą każdego dobrego wina nie jest miejsce, w którym się zaczyna, ale tam, gdzie się kończy - w kieliszku. Mam nadzieję, że picie win sprawi Ci dużo przyjemności.

Nagrody i wyróżnienia:

Wine Spectator 92/100 pkt.

Robert Parker 90/100 pkt.

Wine Advocate 89/100 pkt.

Dr. Loosen Erdener Treppchen Riesling Kabinett Mosel - Opinie klientów

Dodaj opinię

Dr. Loosen Erdener Treppchen Riesling Kabinett Mosel

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki