Domodo Primitivo Puglia IGP Cantine San Marzano

38,00 zł
Brutto
9912 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Delikatnie Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Domodo Primitivo Puglia IGP Cantine San Marzano

 

Kraj: Włochy

Region: Apulia (Puglia)

Producent: Cantine San Marzano

Apelacja: Puglia IGP

Szczep: Primitivo czerwone

Rodzaj: delikatnie wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Kolor ciemnej czerwieni. Aromaty czarnych i czerwonych owoców – śliwek, jagód, czarnej porzeczki, wiśni. Na podniebieniu miękkie, przyjemne, owocowe, dobrze zbudowane.

Sugestie kulinarne: Kuchnia śródziemnomorska, pizza, makarony.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Za pomocą rubinowego  Domodo San Marzano tłoczy czerwone wino dla miłośników Primitivo poszukujących „beztroskiego” napoju: jako dość lekki przedstawiciel odmiany winorośli, jego bukiet ma jednak pełne aromaty ciemnoczerwonych jagód, śliwek i wiśni typowych dla odmiany winogron, z nutą ziół i przypraw. Bardzo przystępne, zrównoważone i proste na podniebieniu z umiarkowaną zawartością alkoholu. Nieskomplikowana przyjemność picia, zarówno jako solista, jak i przy antipasti czy lekkich daniach z makaronu.

 

Cantine San Marzano , znana niegdyś pod nazwą Feudi di San Marzano, od dawna cieszy się doskonałą reputacją jako niezawodne źródło dobrych włoskich win. Spółdzielnia jest ważnym czynnikiem gospodarczym w skądinąd niezamożnym regionie Apulii . Od rozstania z Farnese po latach współpracy wiał nowy wiatr: świeżość i owocowość białych win oraz owocowość i ciepło win czerwonych przekonują pod względem jakości i cen. Wina czerwone zawsze wykazują odpowiednią strukturę tanin przy wszystkich stężeniach i są bardzo zrównoważone.

 

Przetwarzane odmiany winorośli są w większości autochtoniczne, na przykład Fiano lub Verdeca jako odmiany białe, Malvasia Nera, Primitivo i Negroamaro jako odmiany czerwone. Gleby wokół Tarentu są wyjątkowe: ubogie w składniki odżywcze, głównie skały wapienne z niewielką ilością próchnicy, co przyczynia się do naturalnego zmniejszenia plonów. Dzięki intensywnemu promieniowaniu słonecznemu i częstemu Scirocco praktycznie nie występuje atak owadów ani grzybów. Eliminuje to konieczność stosowania środków chemicznych i gwarantuje - bez certyfikatu - ekologiczną uprawę winogron. Szczególnie cenne są duże zapasy winorośli Primitivo w wieku od 60 do 70 lat, które dają bardzo niskie plony i zapewniają winogrona dla uznanych win jak Primitivo Sessantanni i Anniversario 62 .

<!-- [if gte mso 9]> <w:LsdException Locked="false" Priority="46" Name="Grid Table 1 Light Acc

Domodo Primitivo Puglia IGP Cantine San Marzano - Opinie klientów

Dodaj opinię

Domodo Primitivo Puglia IGP Cantine San Marzano

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 295 opinii w serwisie Google
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znam dużo sklepów z winami, jednak jesteście stworzeni dla mnie. Możliwe że to zbieg okoliczności że wina które wam samuraja mi też. Niech tak zostanie. Lubię Was bardzo.
Karolina Bartoszewicz
Szkoda tylko, że nikt od wielu prób połączeń nie ma chęci odebrać telefonu
Mona Suf