Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Falanghina del Sannio Feudi di San Gregorio

67,00 zł
Brutto
28 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Feudi di San Gregorio Falanghina del Sannio DOC

 

Kraj: Włochy

Region: Kampania

Apelacja: Sannio DOC

Producent: Feudi di San Gregorio

Szczep: Falanghina

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Kolor słomkowy z zielonymi refleksami. Zapach intensywny i trwały, wyraźne aromaty delikatnych białych kwiatów i białych pestkowych owoców. W smaku świeżość i równowaga z czystym wykończeniem. Sugestie kulinarne: Aperitif, Insalata caprese - sałatka ze świeżej mozzarelli, pomidorów i bazylii. Carpaccio - przystawka z polędwicy wołowej, parmezanu i rukoli. Bruschetty - grzanki z różnym farszem: pomidorami koktajlowymi i mozzarellą, tuńczykiem, oliwkami, ryby - zuban, karaś, karp, dorsz, nototeniya, halibut, makrarus, bluefish, merou, sardynka, sola, warzywa - faszerowane ziemniaki, frytki z batata i selera, pieczona dynia z kruszonką, faszerowana papryka.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Falangina del Sannio Feudi di San Gregorio ujawnia słomkowożółty kolor z lekko zielonkawymi odcieniami, o intensywnym i eleganckim bukiecie. Nuty małych białych kwiatów, owoców, a zwłaszcza cytrusów, otwierają drogę do podniebienia tak świeżego, jak gładkiego. Wyważone, eleganckie i satysfakcjonujące, jest to wino, które zaprasza do jego degustacji. Doskonałe, czyste i trwałe wykończenie. Wspaniały aperitif, „Serrocielo” Feudi di San Gregorio to białe wino, które znakomicie komponuje się z daniami z makaronu. Warto również spróbować z naprawdę prostym spaghetti i sosem pomidorowym. Mówiąc o renesansie regionu Kampania i ogólniej winach południowych Włoch, nie można nie wspomnieć o Falanginie, starożytnej odmianie winorośli, która swoje naturalne siedlisko znalazła w Sannio. Eleganckie i głębokie, dzięki wrodzonemu powołaniu kulinarnemu jest to wino zdolne do towarzyszenia najróżniejszym przygotowaniom. Feudi di San Gregorio Falanghina del Sannio DOC „Serrocielo” to wino codzienności w najlepszym możliwym sensie. Bardzo dobre białe wino.

 

Falanghina del Sannio Feudi di San Gregorio - Opinie klientów

Dodaj opinię

Falanghina del Sannio Feudi di San Gregorio

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki