Prosecco di Valdobbiadene Brut Santa Margherita

87,00 zł
Brutto
9979 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Musujące/Szampany
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Santa Margherita Prosecco di Valdobbiadene Brut

 

Kraj: Włochy

Region: Veneto

Producent: Santa Margherita

Apelacja: DOC Valdobbiadene

Oznaczenie: Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG

Szczep: 100% Glera

Rodzaj: białe, musujące

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 11,50% PWW

 

Musujące wino z czystym, neutralnym nosem, przyjemnym owocowym bukietem z obecnością jabłek i brzoskwiń. Delikatne w smaku. Sugestie kulinarne: aperitif, zakąski serowe, ryby i dania z delikatnego białego mięsa. bk2

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Prosecco Brut Valdobbiadene DOCG to, innowacyjny, świeży, młody i charakteryzujący się przyjemnym aromatem kwiatów i owoców. Produkcja Valdobbiadene Prosecco Superiore Brut Santa Margherita charakteryzuje się metodą wina musującego, w którym wino bazowe umieszcza się w autoklawie do fermentacji, gdzie fermentuje przez co najmniej 18–20 dni, przy pomocy wybranych drożdży, w kontrolowana temperatura między 14 ° C a 16 ° C. Po osiągnięciu pożądanego nadciśnienia, które wynosi około 6 barów, chłodzi się je do -4 ° C, aby zatrzymać fermentację i sprzyjać stabilizacji. Następnie butelki są przechowywane w kontrolowanej temperaturze przez co najmniej miesiąc, aby sprzyjać naturalnemu uszlachetnieniu w kontakcie z drożdżami. Na koniec przechodzimy do filtracji i butelkowania izobarycznego. Santa Margherita Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG jest produkowany z winogron Glera w centralnym obszarze DOCG Valdobbiadene. Ziemie znajdują się w pasmach wysokości, które rozciągają się od 200 metrów nad poziomem morza do 500 metrów. Wszystkie gleby charakteryzują się płytkim pochodzeniem morenowym z widoczną obecnością gliny. Winnice uprawiane w systemie Sylvoz - Cappuccina mają gęstość roślin od 3000 do 4000 roślin na hektar. Zbiór odbywa się we wrześniu. Charakterystyka Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG jest poddany badaniu organoleptycznemu o jasnożółtym kolorze, który go charakteryzuje, pęcherzyki są wyjątkowo drobne. Zapach ma dobrą intensywność, lekko aromatyczny, z nutą podpuszczkowego jabłka. Na podniebieniu wyraża się bardzo miękkim smakiem, popartym dobrą kwasowością i smakiem oraz łatwą do picia. Prosecco Santa Margherita wyjątkowy smakuje jako aperitif w towarzystwie pikantnej przystawki. Powinien być podawany w temperaturze 8 ° C w wysokim i zwężającym się szklanym tulipanie. Sugestie kulinarne: sery w średnim wieku, pikantne sery, przystawki z wędzonych ryb, aperitif, tatar z ryby-carpaccio, małże.

Prosecco di Valdobbiadene Brut Santa Margherita - Opinie klientów

Dodaj opinię

Prosecco di Valdobbiadene Brut Santa Margherita

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad