Torcicoda Primitivo Marchesi Antinori

132,00 zł
Brutto
9988 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Tormaresca Torcicoda Primitivo Salento

 

Wina Włoskie z Apulii

Producent: Marchesi Antinori

Strefa produkcji: San Pietro Vernotico

Szczep: Primitivo

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5%

 

Tormaresca's Torcicoda Primitivo Salento IGT lśni w kieliszku intensywną rubinową czerwienią, rozwijając złożony bukiet z aromatami dojrzałych śliwek i czarnych wiśni, a następnie pikantnymi nutami wanilii i ciemnej czekolady. Na podniebieniu to primitivo jest wytrawne, miękkie, zrównoważone, o pięknej złożoności, z obecnymi miękkimi taninami, przyjemnie smaczne. W finale harmonijny, pociągający i wytrwały długo.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Torcicoda wino produkowane przez Tormaresca z winogron Primitivo pochodzących z winorośli uprawianych jako drzewka i kordon ostrogowy w Tenuta Maìme di S. Pietro Vernotico. Winogrona zebrano właśnie przesuszone w pierwszym tygodniu września. Po zmiażdżeniu macerację, zarządzaną przez łagodne przepompowywanie i delèstage, kontynuowano przez 15 dni w zbiornikach ze stali nierdzewnej. W tej fazie wina zakończyły fermentację alkoholową w temperaturze nieprzekraczającej 26 ° C. Po winifikacji wina fermentacja jabłkowo-mlekowa odbywała się bezpośrednio w beczkach z dębu francuskiego i węgierskiego, w których hodowano je przez około 10 miesięcy. Kolejny okres 8 miesięcy leżakowania w butelce nastąpił przed wprowadzeniem do obrotu. Charakteryzuje się intensywnym rubinowym kolorem. Posiada owocowe aromaty śliwki, jeżyny i maliny połączone z pikantnymi aromatami pieprzu, kawy i kakao. Na podniebieniu uwalnia miękki, bogaty, przyjemny i elegancki smak o dobrej intensywności i trwałości. Podawać w temperaturze 18-20 ° C.

Torcicoda Primitivo Marchesi Antinori - Opinie klientów

Dodaj opinię

Torcicoda Primitivo Marchesi Antinori

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 295 opinii w serwisie Google
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka
Znam dużo sklepów z winami, jednak jesteście stworzeni dla mnie. Możliwe że to zbieg okoliczności że wina które wam samuraja mi też. Niech tak zostanie. Lubię Was bardzo.
Karolina Bartoszewicz
Szkoda tylko, że nikt od wielu prób połączeń nie ma chęci odebrać telefonu
Mona Suf