Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Belleruche Rouge Michel Chapoutier Cotes du Rhone

Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino Regionalne|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino Spokojne|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino czerwone|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino jakościowe|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino likierowe|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino wytrawne |Kuchnia i wino »  Pizza i wino|Producenci win » Chapoutier - Maison M. Chapoutier|Regiony winiarskie » Dolina Rodanu|Szczepy win » Grenache|Szczepy win » Syrah - Shiraz|Wina francuskie » Wina czerwone Francja

  • Belleruche Rouge Michel Chapoutier Cotes du Rhone
    Belleruche Rouge Michel Chapoutier Cotes du Rhone
Cena:77.00PLN
Poleć znajomemu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M. Chapoutier Belleruche Cotes-du-Rhone


Kraj: Francja

Region: Dolina Rodanu - Côtes-du-Rhône

Producent: Michel Chapoutier

Szczepy: Grenache i Syrah

Temperatura serwowania: 16–18 ° C.

Potencjał starzenia: 5-7 lat.

Rodzaj: Czerwone, Wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alk. 14% BK9 PWW

 

 

AOC Cotes Du Rhone, by Michel Chapoutier

Zachwyca ono swoim aromatem czerwonych owoców, wśród których dominują wiśnie. Dobrze zbudowane, z trwałą strukturą tanin. 6 miesięcy w betonowych kadziach i zbiornikach ze stali nierdzewnej. Wyśmienite do każdego rodzaju grillowanego lub pieczonego mięsa.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Wino Belleruche Rouge zachwyca ciemną barwą intensywnego granatu z przebłyskami czerwieni. Aromat, złożony, intensywny, owocowy gdzie dominuje (czarna porzeczka / malina) i uzupełniony nutami białego pieprzu. Odpowiednia kompozycja w Grenache i Syrah pozwoliło wydobyć w winie nuty soczyste, mocne i owocowe miło układające się na podniebieniu, z pięknymi nutami palonymi. Są jedwabiste i delikatne taniny. Sugestie kulinarne: Pieprzowe kotlety jagnięce, Kofta z sosem paprykowo-ziołowym, pieczona jagnięcina z gruszką, Turecki pilaw z jagnięciny, gulasz jagnięcy z czerwonym winem.

 

Winogrona do produkcji wina Michel Chapoutier Belleruche Rouge zbierane są w fenolowej dojrzałości i są zbierane głównie maszynowo. Po całkowitym zniszczeniu winogrona są winifikowane w zbiornikach betonowych i ze stali nierdzewnej przez 3 do 4 tygodni. Operacje pompowania wykonywane są każdego dnia w celu delikatnego ekstrahowania składników aromatycznych, antocyjanów i garbników. Temperatura fermentacji jest regulowana i ustawiona na 28 ° C. Pod koniec fermentacji alkoholowej temperatura może wzrosnąć do 30–33 ° C, aby wspomóc polimeryzację garbników. Gleba składa się z kilku głównych rodzajów terroirów, w tym kamienistych gleb gliniastych, gleb z warstwami kamieni, kamienistych glinianych tarasów, kamienistego piaszczystego piasku… Wszystkie te gleby zapewniają winoroślowi stałe zaopatrzenie w wodę, a nocą uwalniają ciepło gromadzone przez kamyki w ciągu dnia.

 

 

Wina Dolinie Rodanu zostały rozsławione część za pośrednictwem Domu Wina Maison M. Chapoutier który słynie z win z północy i południa doliny, ale w szczególności z czerwonych i białych win Hermitage , wytwarzanych odpowiednio z Syrah i mieszanki Marsanne i Roussanne . Początki Michel Chapoutier Winery sięgają XVII wieku, ale dopiero w 1879 roku Polydor Chapoutier zmienił rodzinę z uprawy winogron na szeroką skalę produkcji i handelu winem. W 1988 roku Michel Chapoutier przejął stery firmy, a dążenie do jakości sprawiło, że marka Chapoutier Wina inaugurowała wysokie uznania na rynku międzynarodowym. Michel Chapoutier unikał używania tradycyjnych foudresów z kasztanówdo starzenia, zamiast przejść w kierunku mniejszych dębowych beczek z krótszymi okresami starzenia. Dążył, aby wszystkie wina były niefiltrowane i nieskażone, a także by produkować wyłącznie biodynamicznie lub ekologicznie uprawiane owoce we wszystkich winnicach. Od 1996 r. Wszystkie marki M. Chapoutier obejmowały brajla na cześć Maurice'a Moniera de la Sizeranne, który stworzył formę nowoczesnego skróconego brajla i był pierwotnym właścicielem winnicy Chapoutier w Hermitage. Michel Chapoutier przejął tradycyjny rodzinny biznes w 1990 roku i przywrócił go do życia. Z ogromną siłą woli, niestrudzonym pragnieniem perfekcjonizmu i dużą pasją stworzył nazwę Chapoutier i swoją wspaniałą światową sławę win. Dziś jest uważany za gwiazdę francuskiego przemysłu winiarskiego.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE