Winiarnia Gaja, słynny producent włoskich win od czterech pokoleń znajduje się w posiadaniu rodziny Gaja. Winiarnię założył w 1859 roku Giovanni Gaja, pradziadek obecnego właściciela winiarni – Angelo Gaja. Winnice należące do rodzinnej firmy położone są w Toskanii oraz Piemoncie, najważniejszych winiarskich regionach Włoch. W 1994 roku Gaja nabyła swoją pierwszą posiadłość winiarską w Toskanii, o nazwie Pieve Santa Restituta. Znajduje się w apelacji DOCG Brunello di Montalcino. Właśnie tam, w winnicach o powierzchni 40 akrów powstają jedne z najsłynniejszych włoskich win Brunello di Montalcino. Można wśród nich wymienić wina tj. Gaja Pieve Santa Restituta Sugarille Brunello di Montalcino D.O.C.G. oraz Gaja Rennina Brunello Di Montalcino D.O.C.G. Gaja Pieve Santa Restituta Sugarille Brunello di Montalcino pochodzi z winnicy Sugarille. Gleby w winnicy, rozciągającej się na powierzchni dziesięciu akrów, składają się w głównej mierze z gliny i wapnia. W 1996 roku Gaja kupiła kolejną posiadłość w Toskanii, CaMarcanda, położoną w Castagneto Carducci w Bolgheri. Jej winnice zajmują 200 akrów, z których 150 obsadzono francuskimi szczepami tj.: Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc i Syrah. Powstaje tu np. doskonałe wino Gaja CaMarcanda Promis Toscana I.G.T. Gaja CaMarcanda Bolgheri D.O.C.
Winiarnia Gaja posiada również winnice w najlepszym regionie winiarskim, czyli Piemoncie. Wokół miasteczek Barbaresco i Barolo, które potrafią dojrzewać dekadami oferując niespotykane w innych winach aromaty, barwę i strukturę. Wina te posiadają duży potencjał starzenia.
Wina Gaja cieszą się uznaniem w całym winiarskim świecie. Zaangażowanie, uwaga i skrupulatność to podstawowe cechy które są gwarancją niezmiennie, najwyższej jakości oraz niezapomnianych smaków i aromatów wykwintnych win Gaja.
Obecnie Gaja należy do grupy Terlato Wine Group (TWG), zrzeszającej kilkunastu producentów wyjątkowych win z całego świata. Właścicielami grupy jest rodzina Terlato: Anthony J. Terlato oraz jego dwaj synowie Billi John (na zdjęciu). Grupa Terlato na pierwszym miejscu stawia jakość, dzięki czemu od ponad 50 lat odnosi sukcesy w światowej branży winiarskiej.

Produkty producenta