Hacienda Lopez de Haro znajduje się prosto w grubym sercu najlepszych regionów winiarskich Rioja, San Vicente de la Sonsierra. W tym regionie znajdują się najlepsze stare winnice Tempranillo w Rioja Alta. Uprawiana systemem kielichowym na bardzo słabych glebach znacznie ogranicza ich produkcję i podnosi jakość gron.

„Serce Rioja” San Vicente de la Sonsierra znajduje się w uprzywilejowanej sytuacji w zakresie uprawy winorośli. Region położony pod pasmem górskim Toloño, który chroni go przed zimnymi wiatrami Morza Kantabryjskiego i rzeką Ebro na południu, która zapewnia niezbędną wilgoć. Takie położenie stwarza idealny mikroklimat dla winnicy. Z jednej strony wystarczy wiatr wystarczający do idealnego napowietrzenia winorośli, az drugiej sprzyjają łagodnym temperaturom przez cały rok z większą ilością opadów w miesiącach zimowych. W tym regionie znajdują się najlepsze stare winnice Tempranillo w Rioja Alta. Uprawiana systemem kielichowym na bardzo słabych glebach znacznie ogranicza ich produkcję i podnosi jakość gron. 

Pola San Vicente są pełne kamiennych tłoczni i innych prehistorycznych miejsc związanych z uprawą winorośli. A na tym terenie wino produkowano już ponad dwa tysiące lat temu.

Aby stać się klasykiem nie trzeba mieć setek lat ani wywodzić się z odpowiedniego rodu, ale raczej oddychać magią czegoś perfekcyjnie wykonanego, stworzonego z troską i pasją. Hacienda Lopez de Haro to właśnie współczesny klasyk Riojy, który walczy z utartymi frazesami, szufladkowaniem i uprzedzeniami. Wina opuszczające winnicę są gotowe do spożycia i cieszenia się nimi, bez pretensji i pozerstwa, z intencją największego zadowolenia i czerpania maksymalnej przyjemności.

Hacienda López de Haro to winiarnia specjalizująca się w tworzeniu wspaniałych czerwonych win crianza. Jej filozofia opiera się na zamiłowaniu do prostoty, elegancji i doświadczenia, dlatego stara się odtworzyć nowe „klasyki”, przywracając w ten sposób koncepcję wielkich win. Te z Hacienda López de Haro to wyraziste, aromatyczne i bardzo przyjemne dla podniebienia wina, pośrednie pomiędzy tradycyjnym a High Expression, które mogą zadowolić najbardziej wymagających miłośników, a jednocześnie w pełni zadowolić przeciętnego konsumenta. W nich selekcja winogron to podstawa, a czas, resztę zrobi drewno i dbałość o szczegóły. Tradycja Rioja z odrobiną nowoczesności nabiera kształtu w kolekcji Hacienda López de Haro, będącej hołdem dla linii Rioja, prawdopodobnie najbardziej królewskiej, której początki sięgają XII wieku. Wśród jego najwybitniejszych członków jest Don Diego López de Haro, chorąży Królestwa, Lord Vizcaya i merynos, burmistrz Kastylii. Był jednym z bohaterów bitwy pod Las Navas de Tolosa (1212), w której dowodził armią chrześcijańską przeciwko Almohadom. Inny Diego López de Haro przeszedł do historii prawie sto lat później jako założyciel miasta Bilbao.

Produkty producenta