Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Hacienda Lopez de Haro Rioja Gran Reserva

128,00 zł
Brutto
9993 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Hacienda Lopez de Haro Rioja Gran Reserva

 

Kraj: Hiszpania

Region: Rioja

Producent: Bodega Classica

Szczepy: Graciano, Tempranillo

Pojemnośc: 0,75l

Alkohol: 14% Bk20

 

Rioja Hacienda Lopez de Haro prezentuje jasny wiśniowo-czerwony kolor i obrzeże z odcieniami dachówki. Wysoka intensywność aromatyczna, czysty i zdrowy zapach wina. Złożony na nosie z niuansami kawy, wanilii, palonej i balsamicznej zintegrowanymi z intensywną nutą dojrzałych owoców. Podniebienie eleganckie i okrągłe. Jest dobrze zbalansowany dzięki aksamitnemu atakowi, po którym następuje przyjemna kwasowość oraz jedwabisty i mocny posmak wynikający ze szlachetnej i dojrzałej taniny. Jego długi posmak ma pikantne i balsamiczne nuty, wynikające z długiego i spokojnego starzenia się, a także owocowych niuansów, które odkrywają jego osobowość.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino Grand Reserva Rioja po upływie 30 miesięcy leżakowania w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego ujawnia jasny wiśniowo-czerwony kolor, złożony na nosie z kawą i wanilią zintegrowanymi z intensywną nutą dojrzałych owoców. Eleganckie i okrągłe na podniebieniu, dobrze wyważone z aksamitnym wejściem na podniebienie. Pyszne wino.

Wino Rioja Hacienda López de Haro Gran Reserva jest wykonana z kuponu odmian Tempranillo i Graciano. Winogrona pochodzą ze starych winorośli w San Vicente de la Sonsierra, mieście o wielkiej tradycji winiarskiej u podnóża Sierra Cantabria. Osiedla znajdują się na tarasach nad rzeką Ebro. Mają słabe gleby, które wykazują niską produkcję, ale wysokiej jakości winogrona. Zbiór odbywa się ręcznie, a winogrona są przenoszone do winnicy w małych przyczepach. Fermentację przeprowadza się w zbiornikach o masie 30 000 kg w kontrolowanej temperaturze 28 ° C. Po fermentacji winogrona maceruje się przez 2 tygodnie. Wino Hacienda López de Haro Gran Reserva starzeje się w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego przez ponad 30 miesięcy. Stosuje się regały kwartalne. Po starzeniu się beczki wino spoczywa w butelce przez co najmniej trzy lata przed wejściem na rynek.

Serce Rioja nadaje tchu i żywotności winom z Rioja a wina z San Vicente de la Sonsierra są tego dobrym przykładem. Winnica znajduje się w uprzywilejowanej sytuacji do uprawy winorośli. Region położony pod pasmem górskim Toloño, który chroni go przed zimnymi wiatrami Morza Kantabryjskiego i rzeką Ebro na południu, zapewniając niezbędną wilgoć. Ta lokalizacja tworzy idealny mikroklimat dla winnicy. Z jednej strony przy wystarczającym wietrze, aby ułatwić idealne napowietrzanie winorośli, z drugiej strony sprzyjające łagodnym temperaturom przez cały rok z większą ilością opadów w miesiącach zimowych. W regionie San Vicente de la Sonsierra są najlepsze stare winnice Tempranillo w Rioja Alta. Uprawiane przy użyciu systemu pucharów na bardzo słabych glebach, znacznie zmniejsza ich produkcję i podnosi jakość kiści. Pola San Vicente są pełne skalnych pras do wina i innych prehistorycznych miejsc związanych z uprawą winorośli. A w tej okolicy wino było już produkowane ponad dwa tysiące lat temu. Historia wina Rioja w czystym stanie.

Hacienda Lopez de Haro Rioja Gran Reserva - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-06-22

Rioja w super gorącej cenie! Wejdź w to.

Jest to cudownie gładka, średnio treściwa, jedwabista czerwień pełna dojrzałych, ciemnych jagód, słodkiej wanilii i odrobiny pikanterii. Choć można by wygodnie schować to wino jeszcze przez kilka lat, zalecamy delektowanie się nim już teraz (w końcu to już coś do leżakowania!) – to po prostu światowej klasy Rioja postarzane w beczkach w super gorącej cenie! Wejdź w to.

Oceń 
Quality


2022-06-22

Rioja Gran Reserva

Jeśli na świecie jest choć jeden człowiek, który zna hiszpańskie wino i Rioję ( „ree-OH-hah” ), to jest nim krytyk, sędzia i pisarz brytyjskiego mistrza wina, Tim Atkin. Spośród ponad 1200 win Rioja Atkin wiruje, popija i pluje, aby wybrać najlepsze z najlepszych w swoim corocznym Raporcie Rioja. A konkurencja w tym roku była ciężka, a Atkin przyznał : „To najbardziej ekscytująca i różnorodna linia win, jakie kiedykolwiek jadłem z Rioja”.

Dodaj opinię

Hacienda Lopez de Haro Rioja Gran Reserva

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki