Prosper Maufoux Santenay Rouge

175,00 zł
Brutto
99 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Prosper Maufoux  Santenay Rouge

 

Kraj: Francja                            

Region: Burgundia

Apelacja: Santenay AOC

Producent: Prosper Maufoux

Szczepy: Pinot Noir

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13 %

 

Wioska Côte d'Or, położona najbardziej na południe od Côte de Beaune sąsiadująca z Chassagne-Montrachet z jednej strony i Maranges z drugiej. Teren znajduje się na zboczu wzgórza zwróconym na wschód i znajduje się powyżej znanego terenu "Gravières" na glebie wapiennej i gliniastej. Jest to mocne i rustykalne wino o bardzo typowym aromacie "Pinot Noir", które z wiekiem nabiera miękkości. W bukiecie dominują czerwone owoce, czerwona porzeczka, wiśnia, malina oraz nuty fiołków i lukrecji. Na podniebieniu nuty owocowo kwiatowe z miękkim delikatnym wykończeniem.

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, gulasze, dania z makaronami, pieczona kaczka, cielęcina, sery.                   ONL

 

Od producenta

„W 1860 roku Prosper Maufoux, z zawodu notariusz , opuścił swoją pracownię, by założyć winiarnię o tej samej nazwie . Sukces nie trwa długo i firma osiedla się w rezydencji na głównym placu Santenay .

Maison de famille rozwija się i staje się znakiem rozpoznawczym rozpoznawanym na całym świecie . Sukces eksportowy był znaczny, szczególnie w Stanach Zjednoczonych , gdzie Prosper Maufoux nawiązał w 1947 roku współpracę z The House of Burgundy, importerem z Nowego Jorku . W 1994 roku Robert Fairchild , ówczesny prezes tego wiodącego amerykańskiego partnera, kupił Maison Prosper Maufoux.

W 2010 roku Maison Prosper Maufoux przejęła rodzina Piffaut , której winiarskie korzenie w Burgundii sięgają ponad dwustu lat. Rodzina następnie nabyła Château de Saint-Aubin i jego wyjątkową posiadłość. Budynek stanowi teraz nową scenerię dla Prosper Maufoux. Dom, właściciel 9 hektarów mitycznych terroirów , znajduje się w sercu Côte de Beaune, z widokiem na Clos du Château, na drodze do Grands Crus.

Prosper Maufoux Santenay Rouge - Opinie klientów

Dodaj opinię

Prosper Maufoux Santenay Rouge

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski