Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Joseph Drouhin Chambertin Grand Cru

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Joseph Drouhin Charmes Chambertin Grand Cru

 

Jak mówi tradycja, nazwa tego słynnego grand cru z Cote de Nuits pochodzi od francuskiego słowa champ oznaczającego pole i średniowiecznego winiarza z Cotes de Nuits o nazwisku Bertin. Spostrzegł on niezwykle sprzyjające warunki, naturalne miejsca, na których mieści się dzisiejsza winnica Chambertin i obsadził je odmianą Pinot Noir.

Firma Drouhin stosuje przy produkcji swojego Chambertin bardzo rygorystyczne limity produkcji na poziomie 35 hl/ha. Winogrona są zbierane ręcznie, fermentacja i maceracja przebiega przez 18 dni w otwartych drewnianych kadziach. Wino dojrzewa przez co najmniej dwa lata w nowych dębowych beczkach. Zawiera w sobie bogactwo aromatów i smaków: czerwone czereśnie, gorzką czekoladę, likwor, czarne trufle. Chambertin ma solidną budowę, aksamitne taniny i idealną równowagę.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Tytułowy Joseph Drouhin założył firmę négociant, która nosi jego imię w 1880 roku, spędzając większość swojego wczesnego życia w Yonne. Jego syn Maurice przejął ją w 1918 roku, kupując pierwsze winnice, w tym słynne Clos des Mouches, które z przyjemnością oferujemy poniżej. Żmudny proces ekspansji dzięki charakterowi burgundzkiej mozaiki właścicieli, Maurice był w końcu w stanie wyrzeźbić dla swojej rodziny całkiem imperium, które przetrwało do dziś.

Maurice, tytaniczna postać z Beaune, zasiadał w komitecie INAO i pełnił funkcję zastępcy administratora Hospices de Beaune podczas burzliwej II wojny światowej. U szczytu swoich uprawnień Drouhin miał nawet wyłączne prawa do dystrybucji Domaine de la Romanée-Conti. Nie był jednak w stanie kupić części firmy, która następnie trafiła do Leroy.

Jego następcą został jego siostrzeniec Robert Jeausset-Drouhin, który objął dowództwo w 1957 roku. Wciąż bacznie śledząc postępowanie, Robert przekazał główną kontrolę swoim dzieciom (i czwartemu pokoleniu) Frédéricowi, Laurentowi, Philippe'owi i Véronique. Philippe Drouhin zarządza winnicami biodynamicznie, a od 2009 roku cała ich gama posiada certyfikat ekologiczny ECOCERT.

Joseph Drouhin Chambertin Grand Cru - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-06-10

Chambertin Grand Cru

Niedawno kupiłem i wypiłem to wino. Próbowałem bardziej docenić Burgundię i w końcu zdecydowałem się kupić droższego Burgunda, aby zobaczyć, o co ten cały szum. Powiedziałem to pracownikowi w lokalnym sklepie z winami w Warszawie na Kabatach i po dalszej rozmowie polecił to. Rekomendacja wydawała się świetna. Ma prawie 20 lat, był w moim przedziale cenowym, to było Gran Cru i powiedziano mi, że jest bardzo reprezentatywny dla terroir tej konkretnej działki. Byłem szczególnie podekscytowany tym wiekiem, ponieważ myślałem, że w końcu będę w stanie wydobyć niektóre trzeciorzędowe nuty związane z burgundzkim pinotem. Wino było naprawdę dobre, ale nie zachwycające. Szczerze mówiąc czasem trzeba spróbować aby móc wywnioskować co się lubi.

Dodaj opinię

Joseph Drouhin Chambertin Grand Cru

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki