Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

La Terrasse De La Garde AOC Pessac-Leognan

158,00 zł
Brutto
9977 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

La Terrasse De La Garde AOC Pessac-Leognan

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja : AOC Pessac-Leognan

Producent: Vins et Vignobles Dourthe

Szczepy: Merlot: 80%, Cabernet Sauvignon

Cabernet Franc

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l VIP

 

Wino o rubinowym kolorze, w smaku jest gładkie i eleganckie, bardzo świeże, z nutami czerwonych i czarnych owoców i niuansami drewna dębowego. Wykończenie jest długie. W złożonym aromatycznym bukiecie wina wyczuwamy dojrzałe ciemne owoce zdominowane przez odcienie soczystych dojrzałych wiśni. Sugestie kulinarne: Wino dobrze pasuje do potraw mięsnych i przekąsek, serów. 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

La Terrasse de La Garde to drugie czerwone wino Château La Garde, Pessac-Léognan. W wyniku szeroko zakrojonych badań nad terroir i wszystkich renowacji przeprowadzonych w winnicy i winnicy wino to wykazuje delikatną równowagę intensywności i miękkości. Jej owocowa elegancja sprawia, że jest idealnie doceniana w młodości.  Winifikacja i starzenie, prefermentacyjna maceracja na zimno. Fermentacja alkoholowa, z bardzo nielicznymi manipulacjami (przepompowywanie, chów). Fermentacja malolaktyczna częściowo w beczkach. Leżakowanie w beczkach odbywa się w sklepionej podziemnej piwnicy z klimatyzacją przez 12-14 miesięcy. Cooperage savoir-faire i wybór dębów są łączone przy wyborze beczek, aby jak najlepiej pasowały do charakterystyki i stylu win Château La Garde.

Château La Garde zakupione w czerwcu 1990 roku, całkowicie uwiedzeni wyjątkową jakością terroir, który jest prawdopodobnie jednym z najlepszych wychodni żwiru w apelacji Pessac-Léognan. Motywowany tym ambitnym projektem, godnym tego wspaniałego terroir, znaczne czas i pieniądze zostały zainwestowane i zostały nagrodzone coraz częstszą produkcją delikatnych, eleganckich i atrakcyjnych win Pessac-Léognan." Patrick Jestin. Dla Château La Garde zrównoważony rozwój leży u podstaw jego podejścia, dlatego przyjęto przyjazne dla środowiska praktyki, które szanują Naturę, glebę i ludzkość. Od rocznika 2018 Château La Garde korzysta z  certyfikatów środowiskowych Terra Vitis i  High Environmental Value (HVE).

AOC PESSAC LÉOGNAN zainicjowana ponad dwadzieścia pięć lat temu i prowadzona z wojowniczością przez Syndykat Viticole z Pessac-Léognan, ta „walka” była walką o odzyskanie i ochronę terroir unikalnego dla tego świata – zarówno pod względem jego bardzo rzadkiej formacji geologicznej, jak i jego szczególne warunki klimatyczne. Pragnienie dążenia do najważniejszego atrybutu: jakości. Winiarze z Pessac-Léognan na początku swojej akcji o uznanie apelacji gminnej postawili sobie za cel odzyskanie na początku XXI wieku 1700 hektarów, które w 1935 roku należały do ​​winnic w momencie utworzenia Appellations d'Origine Contrôlée (AOC). Misja wykonana, bo dziś globalna powierzchnia produkcyjna to ponad 1600 hektarów. Naprawdę dynamiczna zmiana gospodarcza, która oznaczała ponowne skalowanie okupacji gleby, sprowadzenie tego terroir z powrotem na peryferie Bordeaux, zagrożone od wieków przez urbanizację.

La Terrasse De La Garde AOC Pessac-Leognan - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-05-10

La Tarrasse De La Garde Pessac-Leognan

Kolor głębokiego granatu. Nos przedstawia typową nutę Pessac-Léognan, z dymną i owocową nutą wiśni, czarnych owoców. Od samego początku jędrne usta, obfite i okrągłe, zbudowane są z delikatnych, powlekanych tanin. Dużo osobowości w tym drugim winie z Château La Garde, które dumnie oddaje charakter swojego terroir.

Dodaj opinię

La Terrasse De La Garde AOC Pessac-Leognan

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki