Langmeil Blacksmith Cabernet Sauvignon

109,99 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Langmeil Blacksmith Cabernet Sauvignon

 

Kraj: Australia

Region: Dolina Barossa

Producent: Langmeil

Szczep: Cabernet Sauvignon

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Temp. serwowania: 17-18C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,7%

 

The Blacksmith Cabernet jest hołdem dla założyciela Langmeil, Christiana Aurichta, który był kowalem w handlu i zasadził swoje pierwsze winorośle w połowie XIX wieku.

Winiarz Paul Lindner jest bardzo zadowolony z jakościwina, niewielka ilość zbiorów przyniosła zdrowe winogrona i skoncentrowane wina, które należą do najlepszych w ostatnich latach.

 

Jak przystało na Cabernet, Blacksmith obfituje w soczyste czarne porzeczki, z domieszką czarnej oliwki, mentolu i przyjemnego, kruchego francuskiego dębu , która nadaje aromatycznej szlachetności wina. Obszerny, bogaty i z wielką koncentracją na podniebieniu, długotrwały finał i pomimo swojej pełni w dobrej równowadze. Świetnie! tffg bk3

 

Z bogatą tradycją sięgającą 1842 roku i wyjątkowym wpływem Europy (Górnego Śląska), Dolina Barossa stała się najbardziej znanym regionem winiarskim Australii. Zdobycie pięciu gwiazdek przez sześć kolejnych lat w filmie Jamesa Hallidaya Wine Companion ostatecznie uczyniło Langmeil wiodącym producentem w dolinie. Celem tej winnicy jest produkcja najlepszych win z winogron, które są w 100% z Barossa i doskonale się rozwijają w tej dziedzinie.

Chociaż niektóre z ich winnic są znacznie starsze, Langmeil został założony w 1996 r. Przez trzech przyjaciół Chrisa Bittera, Carla Lindnera i Richarda Lindnera. Oryginalna winnica, która znajduje się tutaj od 1930 r., Została zamknięta w 1988 r. I leżała odłogiem do 1996 r. Staranna odbudowa trwała kilka lat.

Szef winiarstwa szefa kuchni, Paul Lindner, jest nadal odpowiedzialny za winifikację, ze szczególnym naciskiem na wytwarzanie win z poszczególnych winnic, przy minimalnej interwencji i starannej filtracji, aby zagwarantować wyjątkowo dobrze wyważone wina o subtelnej złożoności. Langmeil pokazuje, że w dolinie Barossa można produkować nie tylko łatwo dostępne wina, ale także złożone warianty o doskonałej trwałości.

 

Nagrody i wyróżnienia:

92/100 prk. - The Wine Front

93/100 ptk. - Wine Enthusiast

89/100 ptk. - James Halliday

91/100 ptk. - Wine Spectator

88/100 ptk. - Wine & Spirits Magazine

91/100 ptk. - Vinous Antonio Galloni

Bronze Medal - The TEXSOM International Wine Awards

Bronze Medal - Decanter World Wine Awards

Blue-Gold Medal - Sydney International Wine Competition

Silver Medal - International Wine Challenge

Bronze Medal - International Wine & Spirit Competition

Langmeil Blacksmith Cabernet Sauvignon - Opinie klientów

Dodaj opinię

Langmeil Blacksmith Cabernet Sauvignon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 283 opinii w serwisie Google
Rzetelność firmy dobrze poznaje się po tym, jak wychodzi z trudnych sytuacji. Pomimo opóźniającej się realizacji zamówienia onilne w "gorącym"(świątecznym) okresie, ostatecznie zrobiono jak najwięcej, by Klienta zadowolić. No i zostałem zadowolony. POLECAM
Mariusz Adamaszek
Polecam ten sklep od zawsze. Słyszę od znajomych że w tym roku jest to odkrycie, a przecież działają od lat z winami. Faktycznie lekko skryty za innymi sklepami. Ważne jest na pewno to że jak już dotrzesz do winiarni ucieszysz spojrzenie przeglądając cały świat u stóp. Doskonała, absolutnie... profesjonalna obsługa. Buziaki ( więcej )
Anna Janopwska
Miło was wspominam, przy każdej nowo otwartej butelce z przyjaciółmi pada pytanie kto mi pomaga dobrać wina. Przekonująco odpowiadam że to kwestia czasu i wile wina należy spróbować aby odkryć te naprawdę dobre. Dużo jest dobrych win, lecz te szczególne to własnie od was. Podkreślam tą... historię ponieważ zdradziłem was kupując u konkurencji. Zaproponowali mi rabat 40% zabrzmiało sugestywnie i skusiłem się. Zakupiłem wina i pochwaliłem się żonie o wspaniałym rabacie. Nagle dostrzegłem uśmiech i hi hot. Żona kupiła ta samą butelkę wina bez rabatu w innym sklepie za tą sama cenę. No dobrze zatem sprawdzamy czy wina smakują zarówno dobrze jak wynegocjowana cena. Otwieramy pierwszą butelkę i już uśmiech brak, skucha, otwieramy drugą butelkę i skucha. Zrozumiałem iż wspaniały rabat kryje w sobie tajemnice. Ja już za niespodzianki dziękuję, tylko u was kupuję. Zdrówka. ( więcej )
Mateusz Romanowski
Szczerze polecam! Świetny wybór, doskonała znajomość produktów przez ekipę salonu. Faworyt UNO 1 primitivo di mandura oczywiście.
Dominik Orlowski