Glaetzer Shiraz Bishop

217,00 zł
Brutto
1 Przedmiot

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Dobry Shiraz z Australii 

Glaetzer Bishop Shiraz 

 

Kraj: Australia

Region: Dolina Barossa

Apelacja: Barossa Valley

Producent: Glaetzer Wines

Kolor: czerwone

Smak: wytrawne

Szczep: Shiraz

Dojrzewanie: 14 miesięcy beczka

Temp. podawania: 16-18 °C

Pojemność: 0,75 l

 

100% Shiraz, przeciętny wiek winorośli:60 latWino starzone przez 14 misięcy w amerykańskim i francuskim dębie. Bishop Shiraz jest dobrze zbudowanym winem, wyprodukowane w przewadze z 60-letnich winośli pochodzącym z Ebenezer w Barossa Valley. Powstaje ono z bogatych, soczystych gron, które dodają mu charakteru świeżych młodych owoców. Glaetzer Bishop jest winem o śliwkowym kolorze, z aromatami mielonego czarnego pieprzu, lukrecji i anyżu w nosie. Użycie dwu- i trzyletnich beczek umożliwia pokazanie owocowego wizerunku wina. Na podniebieniu bogate i dojrzałe a jednocześnie zrównoważone taniny i wytrawny finał.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Ben Glaetzer stał się jednym z nowych pokoleń „gorących” winiarzy, produkujących wina o wyjątkowym smaku i koncentracji. Wraz z ojcem Colinem, wina Glaetzer powstały w 1995 roku z owoców pochodzących od wyselekcjonowanej grupy hodowców z dystryktu Ebenezer w Barossie. Bishop jest produkowany z 60-letnich, suchych winorośli, które dają około 2 tony z akr. Winifikacja odbywa się w małych otwartych kadziach z regularnym zanurzaniem korka. Proces ten jest bardzo tradycyjny, ponieważ Glaetzers wierzą, że w winnicy powstają wspaniałe wina. Wino dojrzewało w kombinacji starszego (2-3 letnie) francuskiego (70%) i amerykańskiego dębu (30%) przez okres 14 miesięcy. Kolejny wybitny Shiraz od młodego Barossa Maestro!

 

Miłośnicy wina zauważą użycie starożytnych symboli na winach. Biskup, będący hołdem dla żeńskiej strony rodziny Glaetzerów, łączy Wenus i Merkurego z kobiecymi symbolami - picie wina daje szansę odświeżyć starożytne mity i legendy. Od czasu naszej pierwszej degustacji, wino to rozkwitło w wieku dwunastu miesięcy. Rewelacyjny kolor - czarny fiolet z fioletowym odcieniem. Rozkoszny nos - fiołek, korzenna nuta głowy, a następnie świeżo rozdrobniona jeżyna i przyprawa. Podniebienie ma doskonałą wagę i odczucie w ustach - wybuchowe smaki podniebienia wanilii, jeżyny i przypraw. Drobnoziarniste taniny. Doskonała równowaga. Posmak lukrecji, jeżyny, śliwki i wanilii.

Glaetzer Shiraz Bishop - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-08-21

Bishop Glaetzer Shiraz Australii

To naprawdę piękna czerwień z aromatami i smakami czerwonej porzeczki i kwiatów. Lukrecja. Od średniego do pełnego ciała. Delikatne taniny .

Dodaj opinię

Glaetzer Shiraz Bishop

Dobry Shiraz z Australii 

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job