Glaetzer Shiraz Bishop

217,00 zł
Brutto

Dobry Shiraz z Australii 

1 Przedmiot

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Glaetzer Bishop Shiraz 

 

Kraj: Australia

Region: Dolina Barossa

Apelacja: Barossa Valley

Producent: Glaetzer Wines

Kolor: czerwone

Smak: wytrawne

Szczep: Shiraz

Dojrzewanie: 14 miesięcy beczka

Temp. podawania: 16-18 °C

Pojemność: 0,75 l

 

100% Shiraz, przeciętny wiek winorośli:60 latWino starzone przez 14 misięcy w amerykańskim i francuskim dębie. Bishop Shiraz jest dobrze zbudowanym winem, wyprodukowane w przewadze z 60-letnich winośli pochodzącym z Ebenezer w Barossa Valley. Powstaje ono z bogatych, soczystych gron, które dodają mu charakteru świeżych młodych owoców. Glaetzer Bishop jest winem o śliwkowym kolorze, z aromatami mielonego czarnego pieprzu, lukrecji i anyżu w nosie. Użycie dwu- i trzyletnich beczek umożliwia pokazanie owocowego wizerunku wina. Na podniebieniu bogate i dojrzałe a jednocześnie zrównoważone taniny i wytrawny finał.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Ben Glaetzer stał się jednym z nowych pokoleń „gorących” winiarzy, produkujących wina o wyjątkowym smaku i koncentracji. Wraz z ojcem Colinem, wina Glaetzer powstały w 1995 roku z owoców pochodzących od wyselekcjonowanej grupy hodowców z dystryktu Ebenezer w Barossie. Bishop jest produkowany z 60-letnich, suchych winorośli, które dają około 2 tony z akr. Winifikacja odbywa się w małych otwartych kadziach z regularnym zanurzaniem korka. Proces ten jest bardzo tradycyjny, ponieważ Glaetzers wierzą, że w winnicy powstają wspaniałe wina. Wino dojrzewało w kombinacji starszego (2-3 letnie) francuskiego (70%) i amerykańskiego dębu (30%) przez okres 14 miesięcy. Kolejny wybitny Shiraz od młodego Barossa Maestro!

 

Miłośnicy wina zauważą użycie starożytnych symboli na winach. Biskup, będący hołdem dla żeńskiej strony rodziny Glaetzerów, łączy Wenus i Merkurego z kobiecymi symbolami - picie wina daje szansę odświeżyć starożytne mity i legendy. Od czasu naszej pierwszej degustacji, wino to rozkwitło w wieku dwunastu miesięcy. Rewelacyjny kolor - czarny fiolet z fioletowym odcieniem. Rozkoszny nos - fiołek, korzenna nuta głowy, a następnie świeżo rozdrobniona jeżyna i przyprawa. Podniebienie ma doskonałą wagę i odczucie w ustach - wybuchowe smaki podniebienia wanilii, jeżyny i przypraw. Drobnoziarniste taniny. Doskonała równowaga. Posmak lukrecji, jeżyny, śliwki i wanilii.

Glaetzer Shiraz Bishop - Opinie klientów

Dodaj opinię

Glaetzer Shiraz Bishop

Dobry Shiraz z Australii 

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 295 opinii w serwisie Google
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka
Znam dużo sklepów z winami, jednak jesteście stworzeni dla mnie. Możliwe że to zbieg okoliczności że wina które wam samuraja mi też. Niech tak zostanie. Lubię Was bardzo.
Karolina Bartoszewicz
Szkoda tylko, że nikt od wielu prób połączeń nie ma chęci odebrać telefonu
Mona Suf