Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Belchapel Sauvignon Blanc

52,00 zł
Brutto
9995 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Belchapel Sauvignon Blanc

 

Kraj: Francja

Region: Gaskonia

Apelacja : IGP Côtes de Gascogne

Producent: LGI-Wines

Szczepy: Sauvignon Blanc

Temp. podawania: 8-10 °C

Pojemność: 0,75 l C4

 

Wino łączące w sobie nowoświatową dojrzałość owocu z okrągłą i mocną strukturą. Bladożółte w kolorze, w nosie zaś zachęcające złożonymi aromatami tropikalnych owoców i kwiatów oraz nutami czarnego bzu i ziół. Usta bogate i eleganckie, z długim finiszem. Sugestie kulinarne: Podawać schłodzone do sałatek, marynowanych warzyw, curry i owoców morza.

Notatki Sommelier Bachus Wina

LGI reprezentuje południe Francji i Gaskonię, będąc pośrednikiem pomiędzy producentami a krajowymi dystrybutorami. Zespół LGI to znawcy wina i marketingu, którzy wspierają lokalnych rolników, spółdzielnie, a nawet całe grupy producenckie. Firma odkupuje winogrona, poddaje je procesowi winifikacji, butelkuje i sprzedaje pod swoją etykietą. Efektem jest szereg nagród, w tym przyznany na Berliner Wine Trophy 2017 tytuł najlepszego producenta win spokojnych z Francji.

Region winiarski Cotes de Gascogne we Francji znajduje się między Bordeaux a granicą z Hiszpanią, na obszarze zwanym łącznie „Południowo-Zachodnią Francją”. Skoncentrowane głównie na białych winach, Cotes de Gascogne jest regionem IGP (Indication Geographique Protégé). Regiony IGP są zazwyczaj większe i mogą zawierać mniejsze regiony AOC (Appellation de Origin Controlle). Wina z oznaczeniem IGP nie muszą przestrzegać tych samych ścisłych zasad, co regiony AOC, co pozwala winiarzom eksperymentować i tworzyć wysokiej jakości wina, które są poza pudełkiem, bez konieczności oznaczania ich podstawowym oznaczeniem „Vin de France”. Winogrona uprawiane w Cotes de Gascogne obejmują lokalne odmiany, takie jak Colombard (znany również w niewielkich ilościach w Kalifornii i Afryce Południowej), Ugni Blanc (znany jako Trebbiano we Włoszech) i Gros Manseng, a także odmiany międzynarodowe, takie jak Sauvignon Blanc i Chardonnay. Ponieważ mają wysoką kwasowość i stosunkowo neutralne smaki, Colombard i Ugni Blanc są często destylowane do produkcji brandy w południowo-zachodniej Francji. W produkcji wina Colombard, Ugni Blanc i Gros Manseng zapewniają odpowiednią strukturę i świeżą kwasowość, aby uzyskać rześki, orzeźwiający styl białego wina, typowy dla Cotes de Gascogne. Wina te są lekkie, z nutami cytrusów i owoców tropikalnych. Świetnie nadają się na lato i dobrze komponują się z rybami, owocami morza i letnimi sałatkami.      

Belchapel Sauvignon Blanc - Opinie klientów

Dodaj opinię

Belchapel Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki