Belchapel Sauvignon Blanc

52,00 zł
Brutto
9995 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Belchapel Sauvignon Blanc

 

Kraj: Francja

Region: Gaskonia

Apelacja : IGP Côtes de Gascogne

Producent: LGI-Wines

Szczepy: Sauvignon Blanc

Temp. podawania: 8-10 °C

Pojemność: 0,75 l C4

 

Wino łączące w sobie nowoświatową dojrzałość owocu z okrągłą i mocną strukturą. Bladożółte w kolorze, w nosie zaś zachęcające złożonymi aromatami tropikalnych owoców i kwiatów oraz nutami czarnego bzu i ziół. Usta bogate i eleganckie, z długim finiszem. Sugestie kulinarne: Podawać schłodzone do sałatek, marynowanych warzyw, curry i owoców morza.

Notatki Sommelier Bachus Wina

LGI reprezentuje południe Francji i Gaskonię, będąc pośrednikiem pomiędzy producentami a krajowymi dystrybutorami. Zespół LGI to znawcy wina i marketingu, którzy wspierają lokalnych rolników, spółdzielnie, a nawet całe grupy producenckie. Firma odkupuje winogrona, poddaje je procesowi winifikacji, butelkuje i sprzedaje pod swoją etykietą. Efektem jest szereg nagród, w tym przyznany na Berliner Wine Trophy 2017 tytuł najlepszego producenta win spokojnych z Francji.

Region winiarski Cotes de Gascogne we Francji znajduje się między Bordeaux a granicą z Hiszpanią, na obszarze zwanym łącznie „Południowo-Zachodnią Francją”. Skoncentrowane głównie na białych winach, Cotes de Gascogne jest regionem IGP (Indication Geographique Protégé). Regiony IGP są zazwyczaj większe i mogą zawierać mniejsze regiony AOC (Appellation de Origin Controlle). Wina z oznaczeniem IGP nie muszą przestrzegać tych samych ścisłych zasad, co regiony AOC, co pozwala winiarzom eksperymentować i tworzyć wysokiej jakości wina, które są poza pudełkiem, bez konieczności oznaczania ich podstawowym oznaczeniem „Vin de France”. Winogrona uprawiane w Cotes de Gascogne obejmują lokalne odmiany, takie jak Colombard (znany również w niewielkich ilościach w Kalifornii i Afryce Południowej), Ugni Blanc (znany jako Trebbiano we Włoszech) i Gros Manseng, a także odmiany międzynarodowe, takie jak Sauvignon Blanc i Chardonnay. Ponieważ mają wysoką kwasowość i stosunkowo neutralne smaki, Colombard i Ugni Blanc są często destylowane do produkcji brandy w południowo-zachodniej Francji. W produkcji wina Colombard, Ugni Blanc i Gros Manseng zapewniają odpowiednią strukturę i świeżą kwasowość, aby uzyskać rześki, orzeźwiający styl białego wina, typowy dla Cotes de Gascogne. Wina te są lekkie, z nutami cytrusów i owoców tropikalnych. Świetnie nadają się na lato i dobrze komponują się z rybami, owocami morza i letnimi sałatkami.      

Belchapel Sauvignon Blanc - Opinie klientów

Dodaj opinię

Belchapel Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 97 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel