Chateau Bonnet Bordeaux Rouge Lurton

87,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Chateau Bonnet Rouge Bordeaux Andre Lurton

 

Wino Francji

Region Bordeaux AOC

Szczepy: 50% Cabernet Sauvignon, 50% Merlot

Pojemność;0,75l

Nos oddaje natychmiast rozpoznawalne aromaty ciemnej wiśni i dojrzałych truskawek, do których dołącza czarna porzeczka, fiołek oraz lekkie nuty tostu. Wino przyjemnie obfite, owocowość niespodziewanie bogata, a delikatna struktura to czysta przyjemność. Ujmująco zrównoważone. Znakomite do bogatej gamy potraw przez co najmniej kolejne 10 lat.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Winnica Château Bonnet została założona w Grézillac w XVI wieku za namową rodziny bogatych kupców z Libourne. W 1897 roku Léonce Récapet, pradziadek obecnych właścicieli, dowiedział się o sprzedaży majątku Bonnet i kupił go. W ciągu kilku lat ten człowiek, który był właścicielem dużej fabryki likierów w Branne, przekształcił się w niezwykłego winiarza. 120 hektarów winnic wkrótce pokryło zbocza wokół zamku. Bardzo przywiązany do Bonnet, Léonce Récapet uczynił go jedną z najlepszych nieruchomości w tym regionie. W 1953 roku odziedziczył go jeden z jego wnuków, André Lurton, który kontynuował swoją pracę. Dzieci tego ostatniego prezydenta dzisiaj do przeznaczenia 300 hektarów winorośli.

 

Rouge Bordeaux z Chateau Bonnet André Lurtona stanowi ważny wyraz win tego słynnego francuskiego regionu. Firma ma starożytne korzenie i przez wieki zdobyła głęboką wiedzę na temat terytorium i jego win. Jego winnice rozciągają się na 800 hektarów i są podzielone na 10 odrębnych autonomicznych Chateaux, wyposażonych w winnicę i piwnicę. Chateau Bonnet znajduje się pomiędzy dwiema rzekami, Dordogne i Garonne, lokalnie określanymi jako Entre-Deux-Mers. Klimat typowo atlantycki w żaden sposób nie wpływa na winnice chronione przed gwałtowną morską bryzą. Lata są często suche, ale pozwalają winogronom na doskonałą koncentrację i dojrzewanie. Winnice, z których pochodzi Chateau Bonnet's Rouge Bordeaux, prowadzone są z biodynamicznym rolnictwem z pełnym poszanowaniem otaczającej przyrody. Winogrona Merlot i Cabernet Sauvignon są zbierane ręcznie i poddawane oddzielnej winifikacji przy użyciu najbardziej innowacyjnych technologii, które pozwalają chronić ich cechy organoleptyczne. Produkowane wina są blendowane (w równych częściach) i leżakowane w stalowych kadziach i butelkach. Rezultatem jest okrągłe, brzydkie, intensywne, ale nie bogate wino. Bogaty w owocowe, aromatyczne, lekko taniczne, pachnące zapachy. Można go leżakować przez kilka lat w piwnicy, ale bez przesady. pachnący. Można go leżakować przez kilka lat w piwnicy, ale bez przesady. pachnący. Można go leżakować przez kilka lat w piwnicy, ale bez przesady.

 

Chateau Bonnet Bordeaux Rouge Lurton - Opinie klientów

Dodaj opinię

Chateau Bonnet Bordeaux Rouge Lurton

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson