Wino Domaine des Marronniers Clevner Pinot Blanc Guy Wach

164,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Delikatnie Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Guy Wach Clevner Pinot Blanc

 

Kraj: Francja

Region: Alzacja

Producent: Domaine des Marronniers - Guy Wach

Apelacja: AOC Alsace

Szczep: Pinot Blanc

Rodzaj: białe delikatnie wytrawne

Pojemność: 0,75l VIP

 

Białe, delikatnie wytrawne, orzeźwiające wino z aromatami kwiatów i owoców, przede wszystkim jabłek i pomarańczy. W ustach giętkie, łagodne, z owocowym posmakiem. Sugestie kulinarne: sałatki, tarty, białe mięsa, ryby i owoce morza, a także raclette i fondue. 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Pinot Blanc biała mutacja odmiany pinot uprawiana w wielu krajach. W początkach XVIII w. pinot blanc stanowił niemal 20% areału winnic Domaine des Marronniers - Guy Wach. Daje przyjemne, delikatne, zharmonizowane, dość ekstraktywne wina o miękkim smaku i niezbyt silnym aromacie z nutami kwiatowymi, jabłek oraz cytrusów, a także masła i orzechów laskowych.  Zafascynowany rieslingiem winiarz Guy Wach wraz z żoną Martą wytwarzają doskonałe wina w okolicach średniowiecznego miasteczka Andlau w północnej Alzacji w rodzinnej posiadłości, w której produkuje się wino od roku 1888.

Winnica zajmuje obecnie 8 hektarów, z czego 1,5 to trzy parcele Grand Crus: Moenchberg, Wiebelsberg i Kastelberg. Szczególnie to ostatnie siedlisko, jedyne w Alzacji na podłożu łupkowym, daje winom Wachów wyjątkową indywidualność. Oprócz rieslinga Wachowie uprawiają również z dużą regularnością cenione przez znawców pinot gris, gewürztraminer i pinot blanc, znany w Alzacji jako clevner. Troszcząc się o każdy, najmniejszy szczegół, Guy Wach sam wykonuje projekty etykiet tak by miały one artystyczny i osobisty wygląd.

Domaine des Marronniers Clevner Pinot Blanc Guy Wach - Opinie klientów

Dodaj opinię

Domaine des Marronniers Clevner Pinot Blanc Guy Wach

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora