Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Sancerre Les Charmelles

186,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Chwilowo niedostepny
Chwilowo niedostepny
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Sancerre Les Charmelles

 

Kraj: Francja

Region: Dolina Loary

Apelacja : AOP Sancerre

Producent: Orchidees Maisons de Vin

Kategoria: Spokojne

Klasyfikacja: Regionalne

Rodzaj: białe wytrawne

Szczepy: Sauvignon Blanc

Pojemność: 0,75L C4

 

Białe francuskie wino wytrawne o bladożółtym kolorze z zielonymi przebłyskami oraz intensywnym, złożonym z nut owoców cytrusowych i mineralnych, bukiecie. W ustach rześkie i czyste, o smaku przywodzącym na myśl limonki. Długa, mineralna końcówka. Podawać do owoców morza, białych ryb, serów.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Posiadłość ta znajduje się na zachód od miasta Sancerre. Winorośle sadzi się w kredowej gliniastej glebie zawierającej krzemień, który nadaje winu cudowną mineralność. Eleganckie, czyste i rześkie - to wino jest doskonałym aperitifem. Wegetariańska/wegańska. Dolina Loary mieści się w środkowej Francji, w dolinie rzeki Loary. Region rozciąga się na obszarze niemal 900 kilometrów, co sprawia, że wina produkowane w Dolinie Loary mogą być bardzo zróżnicowane. Klimat jest dość chłodny, naznaczony wpływem pobliskiego oceanu. Deszczowe miesiące letnie i zagrożenie przymrozkami sprawiają, że warunki dla uprawy winorośli są dość wymagające. Środkowa część Loary to miejsce powstawania doskonałych win odmiany Sauvignon Blanc. W części zwanej Turenia dominuje produkcja win czerwonych z odmian Malbec, Cabernet Franc, czy Gamay. Anjou-Saumur jest częścią, w której powstają wszystkie odmiany wina.

Sancerre Les Charmelles - Opinie klientów

Dodaj opinię

Sancerre Les Charmelles

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki