Condando de Haza Reserva Ribera del Duero

234,00 zł
Brutto
234 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Condado de Haza Reserva

Kraj: Hiszpania

Region: Ribera del Duero

Winnica Pesquera Viña Valera.

Twórca: Alejandro Fernandez

Winogrona: Tempranillo (100%)

Zawartość alkoholu: 13%

Pojemność: 0,75l C4

Esencja tempranillo,  skoncentrowany i gęsty ze słodkimi owocami jeżyny i czereśni z uroczym, gładkim rdzeniem, ale także pokaźną strukturą otuloną owocami. Jest tu trochę pikantnego dębu waniliowego, ale odgrywa on rolę drugoplanową, a owoce splatają się z nim i z niego. Cudowne skupienie i koncentracja, a potencjał do dalszego rozwoju jest duży.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Rok 2016 okazał się cieplejszy niż zwykle dla charakterystycznych temperatur Ribera del Duero. O ile pierwsze przymrozki nadeszły dopiero w listopadzie i grudniu , o tyle na początku wiosny pojawiły się chłodniejsze niż zwykle temperatury. Mimo to cykl kiełkowania ewoluował normalnie, dzięki czemu zbiory, podobnie jak w przypadku innych zbiorów, miały miejsce we wrześniu. Condado de Haza Reserva 2010 to wino z bardzo limitowanej edycji, bardzo ekskluzywne, ponieważ jest to winnica w stylu zamkowym, która produkuje tylko najlepsze winogrona. Bodegas Condado de Haza należy do Grupy Pesquera, której celem jest tworzenie bardziej osobistych i mniej sprzedawanych masowo win.

Założona w 1972 roku Tinto Pesquera jest wzorowym przedstawicielem nowych win z Hiszpanii. Jego prawie 200 akrów Tempranillo (Tinta del Pais), położonego w mikroklimacie, który sprzyja rozwojowi dojrzewających winogron, zapewnia niezbędny do rozwoju prawie wszystkich jego win. Alejandro Fernandez, twórca Tinto Pesquera to świetna postać. Oddany był bardzo różnym rzemiosłom i rolnictwu, zanim został producentem win. Zamiast siedzieć i patrzeć na sukces swoich win, pozostaje tak samo lub bardziej aktywny niż kiedykolwiek i nadzoruje każdy szczegół wszystkiego, co dzieje się w winnicy. Jego pierwsze plony urodziły się w małej winnicy, która dziś jest częścią romantycznej legendy Pesquery. Jako wytrwały przedsiębiorca, obdarzony wyjątkowymi zaletami, wyposażył winnicę we wszystkie udogodnienia potrzebne do produkcji wspaniałych win. 7500 beczek w piwnicy świadczy o amerykańskim dębie. Wina pozostają w beczkach i butelkach 14 miesięcy (hodowla) lub maksymalnie dwa lata (rezerwy). Sukces win Tinto Pesquera potwierdzają pochwały najlepszych międzynarodowych krytyków. Tinto Pesquera jest od lat 80-tych wzorem dla wszystkich swoich sąsiadów w Ribera del Duero. W czasach, gdy prawie każdy był modnym snobem o dużych rezerwach, Tinto Pesquera pokazał, że gdy ma się wspaniały teren i wspaniały mikroklimat, o ile osobowość nie wyraża się złudzeniami drewna.

Condando de Haza Reserva Ribera del Duero - Opinie klientów

Dodaj opinię

Condando de Haza Reserva Ribera del Duero

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 223 opinii w serwisie Google
Kocham Wina a zaczęło się od tych, które polecacie. Ostatnio nabyłam Flor de Pingus wino o wyraźnie żywym, rubinowym kolorze. Nos jest czysty i rozwijając się, wykazuje średnio intensywne aromaty cedru, wanilii, czekolady, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni, lukrecji i anyżu. Podniebienie jest... gładkie z aksamitną treścią i średnią kwasowością...ma miękkie taniny i wysoką zawartość alkoholu. Finisz jest długi i pełny z towarzyszącym smakiem cedru, wanilii, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni i lukrecji. Jak tu się nie zakochać podpowiedzcie... ( więcej )
Marta Kozioł
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad
OK Duży wybór, profesjonalna i fachowa obsługa. Zawsze jest gdzie zaparkować. Polecam.
Joanna Chorazka
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski