El Pacto Rioja Single Vineyards Organic Bachus Wina

99,00 zł
Brutto
9992 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Hacienda López de Haro El Pacto Tempranillo

 

Kraj: Hiszpania

Producent: Bodegas El Pacto Rioja

Apelacja: Rioja DOC

Szczep: Tempranillo

Rodzaj: Czerwone, wytrawne

Wino organiczne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5%

 

El Pacto Rioja to wino o ciemnofioletowym kolorze z rubinowym refleksem, leżakowane przez 14 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. W nosie intensywne, dojrzałe, oryginalne i o złożonych aromatach dojrzałych leśnych owoców, z nutą czekolady, dębu i przypraw. W ustach eleganckie i przyjemne, gładkie i idealnie zbalansowane wino z delikatnie słodkimi taninami i długim niezalegającym finiszem. Idealne jako towarzysz do rozmów z przyjaciółmi jak również do dań z grilla, czerwonych mięs i tatara. Seria El Pacto powstaje w starej, niewielkiej winnicy, która zdaje się być zamrożona w czasie. Dla winiarzy najważniejsze jest poszanowanie wielowiekowych metod wytwarzania wina, jak również chęć odzwierciedlenia charakterystycznego i najlepszego Tempranillo z Rioja. Produkowane tu organiczne wina są wynikiem współpracy – współpracy między naturą, terroir i dzieła ludzkich rąk. Na powstanie wina przekładają się niewielki obszar produkcyjny, unikalny terroir, selektywny wybór zbieranych gron i szacunek do tradycyjnych metod.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino El Pacto La Rioja , produkowane przez Bodega Classica . Jest to wino o pojedynczej odmianie, wykonane wyłącznie z winogron Tempranillo, klasycznej odmiany regionu. Klimat regionu jest doskonały do ​​uprawy winnic, z odpowiednią wilgotnością, niezbyt obfitymi opadami, skoncentrowanymi w okresach zimowych, dobrym ventificación i nierównym terenie, na którym budowane są niezliczone stoki i tarasy. Winogrona użyte do produkcji tego wina pochodzą ze starych winorośli, które mają ponad 70 lat. Winnice znajdują się w regionie Riojan Sonsierra i są uprawiane ekologicznie, co pomaga zachować charakter otaczającego środowiska. Zbiór odbywa się zwykle na początku października, choć zależy to od rocznika. Po szybkim transporcie z powrotem do winnicy pęczki przechodzą przez stół selekcyjny, w którym do produkcji tego wina wybiera się wyłącznie winogrona najlepszej jakości. Przed butelkowaniem i wprowadzeniem na rynek wino dojrzewa przez 14 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Rezultatem jest intensywne i zaskakujące wino, które jest korpulentne i świeże. Bodegas Classica to projekt kupiony przez założycieli Haciendy López de Haro . Wytwórnia win produkuje wina metodami tradycyjnymi, a obecnie znajduje się w niej 5000 beczek, w których dojrzewają.

El Pacto Rioja Single Vineyards Organic Bachus Wina - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-02

El Pacto Rioja Single Vineyards 2016

Aromaty jeżyny o pikantnych odcieniach (goździk i cynamon) z amerykańskiego dębu, łagodny tytoń i lekkie nuty balsamiczne. Odmiana Tempranillo pokazuje swoją typową elegancję i złożoność. Świeże i jedwabiste garbniki, rozwijające dużą objętość i strukturę. Długie i smaczne zakończenie o niezwykłym aromacie po nosie.

Dodaj opinię

El Pacto Rioja Single Vineyards Organic Bachus Wina

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 82 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski