Finca La Solana de Luzón Monastrell

54,00 zł
Brutto
600 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Finca La Solana de Luzón

Kraj: Hiszpania

Region: Jumilla

Producent: Bodegas Luzón

Szczep: Monastrell Jumilla

Rodzaj:czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5% C3

Wino czerwone wytrawne powstałe w całości z odmiany Monastrell, dojrzewające w dębowych beczkach z amerykańskiego dębu nadający charakterystyczny akcent dębu kokosa, mlecznej czekolady i kawy, opartych na dojrzałych owocach jeżyny i czarnej porzeczki.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Nie można zaprzeczyć, że główną wizytówką hiszpańskich win jest ich przystępność cenowa, chociaż bardziej wyrafinowane elementy samego procesu winiarskiego, takie jak dojrzewanie dębu, mieszanie i utlenianie, przenikają do ogólnego profilu winiarskiego tego kraju, a w niektórych przypadkach zyskują wyższą pozycję. przekazać więcej wewnętrznych czynników, takich jak charakter odmiany i pochodzenie.

Finca la Solana to gładkie czerwone wino wykonane w 100% z winogron Monastrell. Wino dojrzewa przez cztery miesiące w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu. Ma wiśniowo-czerwoną barwę, aw nosie można wyczuć nuty dojrzałych owoców. W ustach Finca La Solana jest okrągłym winem o zrównoważonych smakach, w których wyróżnia się wanilia, kawa i orzechy. Przyjemne na co dzień lub jako dodatek do mięs, pieczonego kurczaka, dań z ryżem i dojrzałych kozich serów.

Winnice należące do D.O. Jumilla położone są na płaskich terenach na wysokości między 400 i 800 m n.p.m., w otoczeniu stromych wzgórz. Ziemia ma tam płowy kolor, jest wapienna i zdecydowanie kamienista. Cechuje ją niska zawartość substancji organicznych, średnia absorbcja wody i duża przepuszczalność powietrza. Klimat jest gorący a nasłonecznienie przekracza 3.000 godzin rocznie. Charakteryzuje się znikomą ilością opadów: około 300 litrów wody na metr kwadratowy w ciągu całego roku. Wino grady w D.O. Jumilla zdominowane są przez uprawy czerwonego szczepu monastrell, który zajmuje aż 80% wszystkich winogradów w apelacji.

Wina z D.O. Jumilla cieszą się sporym uznaniem w Hiszpanii oraz na światowych rynkach. Produktem, z którym stara się identyfikować apelacja jest wino o nazwie Jumilla Monastrell, do fermentacji którego używa się co najmniej 85% winogron szczepu monastrell.

Finca La Solana de Luzón Monastrell - Opinie klientów

Dodaj opinię

Finca La Solana de Luzón Monastrell

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI