Wino Marques De Riscal Sauvignon Blanc Organic

86,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Marques De Riscal Sauvignon Blanc Organic 

 

Kraj: Hiszpania

Region: Kastylia i Leon / Rueda

Apelacja: Rueda DO

Producent: Marques de Riscal

Szczepy: Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12,5 %

       Certyfikaty: Wino Biologiczne

 

Marques De Riscal Sauvignon Blanc z płaskowyżu Rueda, jest jednym z najbardziej znanych w Hiszpanii Sauvignon Blanc i doskonałym przykładem ostrego, nowoczesnego Sauvignon. Posiada jasno żółty odcień z zielonkawymi refleksami, złożony nos ujawnia aromaty świeżej trawy,  cytrusów z lekką mineralną nutą. Na podniebieniu świeże i aromatyczne z nuta cytrusów, melona i ananasa, wykończone długim przyjemnym finiszem. Sugestie kulinarne: dania na bazie ryb, makaronów, kurczaków, aperitif.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Marques de Riscal zobowiązuje się do wytwarzania wina przy minimalnej interwencji i ma na celu zwiększenie czystości odmianowej, odzwierciedlającej charakter terroir w tym obszarze Duero. Szacunek dla środowiska, rdzennej fauny i ekosystemu sprawia, że ​​uprawa jest bardziej zrównoważona i przedłuża żywotność naszych winorośli, co jest gwarancją jakości naszych win w przyszłości. W roku 1974 Marques de Riscal był pionierem we wprowadzeniu francuskiej odmiany winorośli Sauvignon Blanc w Rueda. Teraz, wraz ze zbiorami w 2018 r., wszystkie winnice należące do bodegi otrzymały certyfikat „ekologiczny”.

Marques De Riscal Sauvignon Blanc Organic - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2024-02-07

Marques De Riscal Sauvignon Blanc Organic 2022

Kolor jasny, słomkowożółty. Jak można się spodziewać po odmianie Verdejo, wino wykazuje w nosie wysoką intensywność aromatyczną, z aromatami owoców tropikalnych, a także nutami kopru włoskiego i świeżej trawy. W smaku świeże, ale gładkie z lekko gorzkawym finiszem, typowym dla tej odmiany, nadającym długi i przyjemny finisz. Ogólnie można się nim delektować jako świeżym, zrównoważonym winem.

Oceń 
Quality


2024-02-07

Marques De Riscal Sauvignon Blanc Organic

Marqués de Riscal Sauvignon Blanc to wytrawne, organiczne białe wino pochodzące z regionu upraw Rueda w północno-zachodniej Hiszpanii. Odmiana winorośli Sauvignon Blanc pochodzi pierwotnie z regionu Loary, gdzie winiarze wykorzystują ją do produkcji świeżych, mineralnych win o światowej renomie. Jednak tą cudowną bielą Bodegas Marqués de Riscal udowadniają, że ich popularne cechy można w pełni zaprezentować także w Rueda. Można powiedzieć „wiem jak”, bo to twórcy winnicy sprowadzili Sauvignon do regionu w 1974 roku. Oparli się z jednej strony na dobrych zdolnościach adaptacyjnych tej odmiany, a z drugiej na jej dużej intensywności aromatycznej – cechach, które również charakteryzują Marqués de Riscal Sauvignon Blanc. Mistrzowie piwnicy w Marqués de Riscal w pełni wykorzystują potencjał różnorodności tkwiący w terroir tego wina. Aby zachować pierwotne aromaty owocowe, umożliwiają powolną fermentację moszczu w niskich temperaturach. Następnie wino pozostaje przez chwilę na drobnym osadzie, co zapewnia pełną moc i zdolność starzenia, której czasami brakuje winom Sauvignon Blanc gdzie indziej. Fakt, że wszystkie etapy produkcji w winnicy i piwnicy są nastawione na zrównoważony rozwój i minimalną interwencję, to kolejny kamień milowy w konsekwentnym dążeniu do jakości w Marqués de Riscal. W 2018 roku winnice Sauvignon Blanc należące do bodegi uzyskały certyfikat ekologiczny. Rezultatem jest wino, które przyjemnie się ogląda od samego patrzenia. Zielonkawe refleksy mienią się jasnożółtym kolorem i wskazują na owocowość i świeżość wina. Nos jest złożony: nuta mokrej trawy nakłada się na nutę mineralną otoczoną obfitymi aromatami owocowymi. Nuty cytrusów, ananasa i melona łączą się, tworząc bardzo soczysty ogólny smak, który prowadzi do długiego i wyraźnego finiszu. Dzięki swojej aromatycznej złożoności i owocowemu bogactwu Marqués de Riscal Sauvignon Blanc doskonale komponuje się ze wszystkimi rodzajami owoców morza i daniami z makaronu, ale jest także prawdziwą zabawą samą w sobie.

Dodaj opinię

Marques De Riscal Sauvignon Blanc Organic

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora