Schloss Vollrads Riesling QbA

103,50 zł
Brutto
99 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Półwytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Schloss Vollrads Riesling QbA

 

Kraj: Niemcy

Region: Rheingau

Producent: Schloss Vollrads

Szczepy: Riesling

Kolor: białe

Rodzaj: półwytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 9,5 %

 

Niepowtarzalny smak Rieslingów z Schloss Vollrads wywodzi się z unikalnego terroir tego regionu: tu, w Rheingau, ułożonych jest sześć różnych formacji geologicznych, tworzących strukturę, z której korzenie winorośli mogą wchłaniać różnorodne minerały. A najlepsze jest to, że nawet prosty Gutswein pokazuje całą klasę winorośli z Schloss Vollrads.

 

Schloss Vollrads Riesling QbA posiada przyjemny mineralny bukiet uzupełniony typowymi aromatami owocowymi, takimi jak świeże zielone jabłko, brzoskwinia i białe kwiaty. Ten Riesling ma wspaniałą równowagę cukru resztkowego i kwasowości.

Sugestie kulinarne: smażony kurczak, pikantne dania z makaronu lub ryżu.          ONL

 

Schloss Vollrads - winnica

„Schloss Vollrads, jedna z najstarszych winnic na świecie, produkuje wino w Rheingau od XIII wieku (pierwszy dokument sprzedaży wina pochodzi z 1211 roku). W 1716 roku w Schloss wyprodukowano pierwszy na świecie Kabinett Vollrads i 300 lat później majątek wciąż rośnie w siłę pod czujnym okiem Rowalda Heppa i zastępcy kierownika Christine Höhne.

Rowald przybył do posiadłości w 1997 roku i zainicjował wiele zmian w celu poprawy jakości, w tym rygorystyczne przycinanie i przerzedzanie plonów w celu zmniejszenia plonów nawet o 40% poniżej wymagań prawnych. 81 hektarów winnic Riesling znajduje się między Renem a porośniętymi lasami wzgórzami, które chronią winorośl przed chłodnymi wiatrami z północy, więc jest tu nieco cieplej niż w południowej Hesji Nadreńskiej. 21 hektarów winnic jest sklasyfikowanych jako „Erstes Gewächs” („Pierwszy wzrost”), najwyższa klasa jakości w Niemczech, a gleby są mieszanką zwietrzałego łupka, gliny, gliny i lessu.”

Schloss Vollrads Riesling QbA - Opinie klientów

Dodaj opinię

Schloss Vollrads Riesling QbA

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 97 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel