Riesling Hugel Alsace

117,00 zł
Brutto
9975 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Hugel Rieslin Alsace White Wine

Kraj/Region:  Alzacja

Apelacja/Wino: Riesling

Producent/Właściciel: Hugel (Domaine)

Pojemność: 0,75l 13% C3

 

Hugel Alsace Riesling Classic to sztandarowe wino winnicy Hugel & Fils . Wino wytrawne białe monovarietal Riesling produkowane w regionie Alzacji we Francji . W winnicy Hugel & Fils opisują winogrona Riesling jako Pinot Noir wśród białych win. Jest to najbardziej wymagająca ze zbieranych odmian, ostatnia dojrzewająca i najlepiej wyrażająca cechy odmianowe uprawiane na najbardziej stromych zboczach posiadłości o najbardziej złożonej mineralności. Hugel Alsace Riesling Classic to bez wątpienia wino idealne do picia teraz, a przy odrobinie cierpliwości ujawni walory pełne miłych niespodzianek. Wykładnik najdelikatniejszego i najszczerszego Rieslinga w Alzacji .

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Producent Hugel klasyfikuje wina, które pochodzą z najlepszych winnic w posiadłościach Hugel i są produkowane wyłącznie w najlepszych rocznikach. Winogrona są zbierane w szczytowej fazie dojrzałości z jednych z najstarszych winorośli w Domaine. Powstałe wino jest mocne i wytrawne, a jego niezwykle złożony potencjał wymaga długiego leżakowania. Winogrona poddawane są skrupulatnej selekcji, która nadaje finezji i niezwykłej elegancji. Ten cuvée osiąga dojrzałość po 3-5 latach, przyjmując nuty mineralne, które wyjaśniają jego złożoność.

Hugel to firma rodzinna, która produkuje wina od 1639 roku; produkcją zarządza obecnie jedenaste i dwunaste pokolenie, w postaci Jeana-Philippe'a, Marca i Étienne'a, którzy starają się podtrzymać wypracowany przez swoich przodków styl Hugel. Ich działalność jest podzielona pomiędzy handel winem i produkcję we własnym imieniu, z 26-hektarowej winnicy, zlokalizowanej w całości w Riquewihr w najbardziej prestiżowym crus i obsadzonej tradycyjnymi odmianami w następujących proporcjach: 40% Riesling, 40% Gewurztraminer, 15 % (Tokaj) Pinot Gris i 5% Pinot Noir. Najstarsze winorośle (około 60 lat) pochodzą ze szkółki rodzinnej. Hugel produkuje wino z rygorystycznym szacunkiem dla środowiska: bez nawozów, bardzo niskie plony, zielone zbiory pod koniec lipca. Działalność handlarza winem jest prowadzona wyłącznie poprzez zakup winogron ze 115 hektarów, które są zarządzane przez plantatorów na podstawie umowy. Wszystkie zbiory są ręczne i tak pozostaną. Hugel produkuje rocznie 110 000 skrzynek wina, z czego 85% jest eksportowane. Aby zachować świeżość i charakter win, Hugel rozpoczyna wiosną butelkowanie. Cuvée Jubilee, VT i SGN są produkowane tylko w najlepszych latach, z winorośli Domaine Viticole Hugel's Grands Crus. To w dużej mierze rodzina Hugel zainicjowała odrodzenie tego rodzaju wina. sserowe wina na świecie. Ponadto mają prawie nieograniczoną żywotność. Aby zachować świeżość i charakter win, Hugel rozpoczyna wiosną butelkowanie. Cuvée Jubilee, VT i SGN są produkowane tylko w najlepszych latach, z winorośli Domaine Viticole Hugel's Grands Crus. To w dużej mierze rodzina Hugel zainicjowała odrodzenie tego rodzaju wina. sserowe wina na świecie. Ponadto mają prawie nieograniczoną żywotność. Aby zachować świeżość i charakter win, Hugel rozpoczyna wiosną butelkowanie. Cuvée Jubilee, VT i SGN są produkowane tylko w najlepszych latach, z winorośli Domaine Viticole Hugel's Grands Crus. To w dużej mierze rodzina Hugel zainicjowała odrodzenie tego rodzaju wina. serowe wina na świecie. Ponadto mają prawie nieograniczoną żywotność.

Riesling Hugel Alsace - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-24

Hugel Riesling Alsace 2018

Ta zaskakująca biel, początkowo nieco zmniejszona na początku, ujawnia po napowietrzeniu bukiet moreli, brioche, suszonych owoców i słodkich przypraw. Usta, kremowe i bardzo świeże, wydłużają się w długim finiszu zaznaczonym orzechem. Wino dla smakoszy, równie nietypowe, co pyszne, które idealnie komponuje się z tadżinem jagnięcym z suszonymi owocami lub do talerza serów.

Oceń 
Quality


2022-09-18

Alzacki Rieslin

Tonik i świeża skórka cytryny pachnąca 1998 Riesling ma wspaniałą głębię swojej osobowości. Warstwy białych owoców o zabarwieniu mineralnym, chininy i suszonego miodu można znaleźć w tym dobrze skoncentrowanym i zrównoważonym winie. Wspaniale jest pić teraz jako wino młode. Po około 10 latach piwnicy ta oferta będzie działać jak wino wytrawne do wytrawnego.

Oceń 
Quality


2022-08-13

Dobry Riesling Classic AOC Alsace by Hugel & Fils

Riesling Classic AOC Alsace by Hugel & Fils prezentuje się w tętniącym życiem młodzieńczym, jasnozielonym kolorze o dobrej głębi i intensywności. Na nosie bukiet jest nadal nieco zarezerwowany, rozpoznawalne są nuty owocowe limonki, świeżego kiwi, trawy cytrynowej, mirabelek i nektarynek, w tle niewielkie niuanse mineralne. Na podniebieniu ten klasyczny alzacki riesling jest suchy, świeży i żywy o bujnej konsystencji. Wykończenie jest długie i proste, z owocowo-świeżym posmakiem odmianowym.

Dodaj opinię

Riesling Hugel Alsace

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski