Misty Cove Ella Maria Sauvignon Blanc

137,00 zł
Brutto
998 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Produkty w uczciwych cenach

Misty Cove Ella Maria Sauvignon Blanc 2018

 

Kraj: Nowa Zelandia

Region: Marlborough

Producent: Misty Cove Wines

Szeczep: Sauvignon Blanc

Pojemnośc: 0,75l

Alkohol: 14% Am1

 

 

 

Wino Marlborough Sauvignon Blanc, ale prawdopodobnie nie taki, jaki znasz. Dzieje się tak, ponieważ winogrona są zbierane ręcznie i wyciskane w całości, a następnie poddawane są dzikiej fermentacji we francuskim dębie przez 9 miesięcy. Rezultatem jest o wiele bardziej złożone wino o wachlarzu smaków, bardziej niż standardowe, orzeźwiające, aromatyczne Sauvignon Blanc Marlborough

 

„Wspaniała oferta fermentowana w beczce; złożony bukiet z grejpfrutem, jabłkiem Gala, limonką kaffir i płatkami owsianymi z nutą cedru. Podniebienie zapewnia oszałamiającą koncentrację i trwałość, poparte teksturą w ustach i jasną kwaskowatością, kończąc imponująco długie i wciągające. W najlepszym wydaniu: teraz do 2026 r. Sam Kim, Wine Orbit. Wino zapewnia oszałamiającą koncentrację i elegancję, a finisz jest imponująco długi i harmonijny. Połącz ten perfekcyjny Sauvignon Blanc NZ ze świeżymi owocami morza, łosoś i homar lub wieprzowina i cielęcina.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Ella Maria to szóste wydanie tego bardzo wyjątkowego i bardzo poszukiwanego wina. Ella Maria nazwa zapożyczona na cześć pierwszej córki Andrew i Marieke, Elli Marii, wyprodukowano tylko 4500 butelek tego oszałamiającego rocznika. Misty Cove jest pod silnym wpływem starych technik winiarskich. Z miłością, ręcznie robione w małych partiach, stworzono to wino, aby odzwierciedlić „Landmark” - atrybuty i cechy winnicy Fareham Lane, z której pochodzi. Owoce zbierane ręcznie i fermentowane w chłodnych temperaturach w nierdzewnych osadnikach po delikatnym wyciśnięciu. Użyliśmy najlepszych szczepów drożdży, które najlepiej pasują do charakterystycznych aromatów Marlborough Sauvignon Blanc. Ręcznie wybierany z winnicy Hammond Road, która od dawna zajmuje się produkcją ekologicznych produktów i żywego inwentarza. Dojrzewający przez 9 miesięcy, ten oszałamiający rocznik został wytłoczony z całych kiści i dziko fermentowany we francuskich barriques (36% nowych i 19% jednorocznych) i akacji (27% nowych i 18% jednorocznych).

 

 

Nagrodzony 5 Gwiazdkami i 95/100 od Sama Kim, nazwał to „doskonałą koncentracją i ekspansywnym odczuciem w ustach, wspaniale uzupełnione kremową konsystencją i stylowymi dębowymi odcieniami… Wspaniały alternatywny styl”.

Misty Cove Ella Maria Sauvignon Blanc - Opinie klientów

Dodaj opinię

Misty Cove Ella Maria Sauvignon Blanc

Dodaj opinię