Charakterystyka win z Nowej Zelandii

Wina z Nowej Zelandii charakteryzują się wspaniałym smakiem oraz aromatem. Warto zapoznać się z szeroką ofertą produktów, które są dostępne w sklepie.

Wino w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia jest wyspą położoną na Oceanie Spokojnym. Znajduje się na niej aż dziesięć różnych regionów winiarskich, a wśród nich największą popularnością cieszy się taki region jak Marlborough. Na terenie Nowej Zelandii najbardziej rozpowszechnione są białe winogrona o wyjątkowym smaku oraz aromacie. Głównie uprawia się tam sauvignon blanc, ale także wyjątkowe odmiany, takie jak riesling, gewurztraminer i pinot gris. Na obszarze Nowej Zelandii uprawiane są także czerwone odmiany winogron, które są bardzo aromatyczne. Wina pochodzące z Nowej Zelandii zyskały międzynarodowe uznanie dzięki niepowtarzalności swojego smaku. W północnej części kraju uprawiane są odmiany bordoskie i syraha. Na korzystny smak winogron, z których wytwarzane jest wino, duży wpływ ma położenie Nowej Zelandii na mapie świata, a także stosunkowo duże nasłonecznienie tego kraju. Dzięki temu możliwy jest optymalny wzrost różnych szczepów winogron, zarówno jasnych, jak i ciemnych. Uprawa winorośli w Nowej Zelandii rozpoczęła się już w dziewiętnastym wieku, dlatego aktualnie można zaobserwować jej dynamiczny rozwój. W drugiej połowie dwudziestego wieku odkryto niesamowite możliwości związane z produkcją wina, dzięki czemu styl wytwarzania wina na tym obszarze pozostaje tak niepowtarzalny. Wina Nowa Zelandia są zarówno aromatyczne, jak i dość intensywne. Dlatego stanowią potężną konkurencję dla produktów pochodzących z Francji.

Charakterystyka win

Historia winiarstwa na terenie Nowej Zelandii jest dość krótka. Wśród najpopularniejszych rodzajów win z tego obszaru można wymienić przede wszystkim sauvignon blanc, które pochodzi z rejonu Marlborough. Nowa Zelandia kojarzona jest przede wszystkim ze świeżymi aromatami wina, ale nie tylko, ponieważ jej możliwości są dużo szersze. Wśród polecanych win z Nowej Zelandii można wskazać wina białe o świeżym, cytrusowym aromacie. Można w nich wyczuć nutę kwasowości, jednak smak całości jest doskonale skomponowany. W winie wytrawnym pochodzącym z Nowej Zelandii można znaleźć bardzo zróżnicowane nuty zapachowe. Wśród nich wymienia się takie aromaty jak liście czarnej porzeczki, skoszona trawa, a także cytrusy, mango oraz marakuję. Klasyczny Sauvignon Blanc na pewno zachwyci swoim smakiem każdego, nawet największych koneserów. Idealnie pasuje do różnych potraw, wśród których można przede wszystkim wymienić dania mięsne oraz rybne, ale także niektóre potrawy wege. Na obszarze Nowej Zelandii wytwarzane są także wyjątkowe wina czerwone, które także charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem oraz aromatem. Ich smak przypomina czerwone owoce i ma bardzo dobrą strukturę. Wśród głównych aromatów w czerwonych winach z Nowej Zelandii można wskazać jagody oraz owoce leśne, ale także wyjątkowe kompozycje przypraw. Wina nowozelandzkie sklep to doskonałe miejsce na zakup wyjątkowego wina pochodzącego z Nowej Zelandii.