Wino Niepoort Charme Douro DOC

429,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Niepoort Charme Douro DOC

 

Kraj: Portugalia

Region: Douro

Apelacja: Douro DOC

Producent: Niepoort

Szczepy: Tinta Roriz, Touriga Franca

Rodzaj: czerwone wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,2 %

Certyfikaty: wino wegańskie

 

Cuvée Charme to jedno z nowych wytrawnych czerwonych win od Dirk Niepoort. Składa się z mieszanki głównie Tinto Roriz i Touriga Franca, z kilkoma innymi odmianami zawartymi w niewielkich ilościach. Winorośle użyte do produkcji togo wina posiadają od70 do 100  lat i rosną na wysokości od 200 do 450 metrów nad poziomem morza. Wino dojrzewa we francuskich dębowych beczkach przez okres 14 miesięcy. Charme oferuje bogaty nos pełen czarnych wiśni, dymu z cygara, czekolady, czarnej herbaty oraz nutą dębu. Na podniebieniu jest pełne, lekkie, z dobrą kwasowością, i przyjemnym złożonym bukietem uzupełnionym o miękkie, giętkie taniny.  Prawdziwy rzadki klejnot Douro, to wino jest doskonałym przykładem finezji i elegancji.

 

Niepoort od ponad półtora wieku jest niezależną firmą rodzinną; pięć pokoleń przeszło obok siebie na czele firmy Niepoort, odkąd Franciscus Marius Niepoort założył firmę w 1842 roku. Niemal zawsze dwa pokolenia pracowały obok siebie przez długie lata, przyczyniając się do pomyślnej transformacji. W tej chwili z entuzjazmem patrzymy na przyszłą szóstą generację, przewidując bliską współpracę.

Piąte pokolenie: Eduard Dirk Niepoort i Verena Niepoort. Dirk prowadzi firmę od czasu przejścia na emeryturę Eduarda Rudolpha Niepoorta w 2005 roku. Dirk, urodzony w 1964 roku, odkrył świat wina podczas studiów w Szwajcarii. W 1987 roku Dirk dołączył do swojego ojca Rolfa Niepoorta w rodzinnej firmie i stanął przed wyzwaniem wprowadzania innowacji przy zachowaniu dobrych tradycji. Pierwszym ważnym krokiem było nabycie własnych winnic: Quinta de Napoli i Quinta do Carril w Cima Corgo, regionie tradycyjnie produkującym najlepsze wina porto. Przesadzono 15 hektarów winorośli, a 10 hektarów 60-letnich winorośli starannie pielęgnowano. Posiadanie posiadłości i winnic w Douro było ważnym krokiem w produkcji wina porto oraz w tworzeniu pierwszych niewzmocnionych win Niepoort. pasja Dirka do win, skromny szacunek i ciekawość dla Douro terroir określiły ducha Niepoort przez ostatnie dwie dekady i są nieustanną inspiracją dla zespołu. Siostra Dirka, Verena, dołączyła do firmy jako dyrektor wykonawczy w 2005 roku.

Niepoort Charme Douro DOC - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-10-08

Wino Niepoort Charme 2016

Kolor jasnoczerwony. Bardzo delikatne aromaty wiśni i malin wraz z eleganckimi nutami ziemistego ściółki leśnej i nutami liści herbaty. W smaku delikatne i intensywne, o wspaniałej świeżości i bardzo eleganckiej strukturze z aksamitnymi taninami. Dzięki zawartości tylko 10% nowego dębu w ostatecznej mieszance, subtelna struktura pochodząca z drewna doskonale integruje się z owocową i kwaśną świeżością. Charme to rzadkie wino z Douro. Jego elegancja i złożoność, otaczające go, miękkie i dojrzałe taniny to wyjątkowy sposób wyrażenia bardzo starych winorośli, najświeższych i najbardziej osłoniętych Vale de Mendiz, w sercu doliny rzeki Pinhão. Wino popisowe, wino wyjątkowe. Charme to jedyne wino spokojne produkowane w winnicy Vale de Mendiz, w zabytkowych okrągłych granitowych tłoczniach . Elegancję Charme osiąga się dzięki winogronom z bardzo starych winnic w dolinie Mendiz, nad brzegiem rzeki Pinhão. Tym winem Dirk Niepoort przedstawia nam swoją interpretację regionu winiarskiego Burgundii, do którego czuje głęboką pasję. Holender Dirk Niepoort , którego rodzina jest związana z historią wina porto , pokazuje, dlaczego uważany jest za jednego z najciekawszych winiarzy na portugalskiej scenie winiarskiej.

Oceń 
Quality


2022-10-09

2015 Niepoort Charme Douro

Niepoort Charme 2015 ma czyste aromaty wiśni i malin, którym towarzyszy subtelny rustykalny charakter w tle. W ustach jest czysty, z dobrą świeżością, równowagą i strukturą. Intuicyjnie się, że będzie się dobrze starzeć. Niepoort Charme to mieszanka czerwonego wina głównie z Tinta Roriz i Touriga oraz innych odmian DOC Douro produkowanych przez Niepoort. Niepoort to winnica, która produkuje wina porto od 1842 roku. Jest kierowany przez rodzinę Niepoort i w celu opracowania swoich win od wielu lat współpracuje z Noriega. Od samego początku dąży do zjednoczenia tradycji z nowoczesnością. Wykonuje tradycyjne portugalskie techniki, takie jak stąpanie winogron, fermentacja w zbiornikach cementowych lub starzenie w rurze, beczki o pojemności 550 litrów starzenia się portów, a jednocześnie ma nowe technologie, które pozwalają mu pracować z winogronami z wielką starannością. Winnica ma winnice w różnych lokalizacjach, niektóre z ponad 100 lat, i ma swój starzejący się magazyn Serpa Pinta w mieście Vila Nova de Gaia. Winnice Niepoort Charme są bardzo stare i znajdują się w dolinie Mendiz, nad brzegiem rzeki Pinhão. Jego gleby to łupki, a winorośl ma od 70 do ponad 100 lat. Jeżdżą w Guyot Doble i Cordón Royat. Zbiór odbywa się ręcznie. W piwnicy zbiory Niepoort Charme przechodzą przez stół selekcyjny, a następnie całe pęczki są delikatnie ściskane. Są one pokryte prasami kamiennymi i nadepnięte w celu ekstrakcji koloru i związków zarówno w maceracji przed fermentacją, jak i podczas fermentacji. Rozpoczyna fermentację w winnicy, a następnie przechodzi do beczek. Wreszcie dojrzewa od 15 do 19 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Niepoort Charme to eleganckie i zrównoważone wino wytwarzane w prasach kamiennych.

Dodaj opinię

Niepoort Charme Douro DOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora