Niepoort Charme Douro DOC

406,00 zł
Brutto
99 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Niepoort Charme Douro DOC

 

Kraj: Portugalia

Region: Douro

Apelacja: Douro DOC

Producent: Niepoort

Szczepy: Tinta Roriz, Touriga Franca

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,2 %

Certyfikaty: wino wegańskie

Cuvée Charme to jedno z nowych wytrawnych czerwonych win od Dirk Niepoort. Składa się z mieszanki głównie Tinto Roriz i Touriga Franca, z kilkoma innymi odmianami zawartymi w niewielkich ilościach. Winorośle użyte do produkcji togo wina posiadają od70 do 100  lat i rosną na wysokości od 200 do 450 metrów nad poziomem morza. Wino dojrzewa we francuskich dębowych beczkach przez okres 14 miesięcy.

Charme oferuje bogaty nos pełen czarnych wiśni, dymu z cygara, czekolady, czarnej herbaty oraz nutą dębu. Na podniebieniu jest pełne, lekkie, z dobrą kwasowością, i przyjemnym złożonym bukietem uzupełnionym o miękkie, giętkie taniny.  Prawdziwy rzadki klejnot Douro, to wino jest doskonałym przykładem finezji i elegancji.

 

Niepoort od ponad półtora wieku jest niezależną firmą rodzinną; pięć pokoleń przeszło obok siebie na czele firmy Niepoort, odkąd Franciscus Marius Niepoort założył firmę w 1842 roku. Niemal zawsze dwa pokolenia pracowały obok siebie przez długie lata, przyczyniając się do pomyślnej transformacji. W tej chwili z entuzjazmem patrzymy na przyszłą szóstą generację, przewidując bliską współpracę.

Piąte pokolenie: Eduard Dirk Niepoort i Verena Niepoort. Dirk prowadzi firmę od czasu przejścia na emeryturę Eduarda Rudolpha Niepoorta w 2005 roku. Dirk, urodzony w 1964 roku, odkrył świat wina podczas studiów w Szwajcarii. W 1987 roku Dirk dołączył do swojego ojca Rolfa Niepoorta w rodzinnej firmie i stanął przed wyzwaniem wprowadzania innowacji przy zachowaniu dobrych tradycji. Pierwszym ważnym krokiem było nabycie własnych winnic: Quinta de Napoli i Quinta do Carril w Cima Corgo, regionie tradycyjnie produkującym najlepsze wina porto. Przesadzono 15 hektarów winorośli, a 10 hektarów 60-letnich winorośli starannie pielęgnowano. Posiadanie posiadłości i winnic w Douro było ważnym krokiem w produkcji wina porto oraz w tworzeniu pierwszych niewzmocnionych win Niepoort. pasja Dirka do win, skromny szacunek i ciekawość dla Douro terroir określiły ducha Niepoort przez ostatnie dwie dekady i są nieustanną inspiracją dla zespołu. Siostra Dirka, Verena, dołączyła do firmy jako dyrektor wykonawczy w 2005 roku.

Niepoort Charme Douro DOC - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-09

2015 Niepoort Charme Douro

Niepoort Charme 2015 ma czyste aromaty wiśni i malin, którym towarzyszy subtelny rustykalny charakter w tle. W ustach jest czysty, z dobrą świeżością, równowagą i strukturą. Intuicyjnie się, że będzie się dobrze starzeć. Niepoort Charme to mieszanka czerwonego wina głównie z Tinta Roriz i Touriga oraz innych odmian DOC Douro produkowanych przez Niepoort. Niepoort to winnica, która produkuje wina porto od 1842 roku. Jest kierowany przez rodzinę Niepoort i w celu opracowania swoich win od wielu lat współpracuje z Noriega. Od samego początku dąży do zjednoczenia tradycji z nowoczesnością. Wykonuje tradycyjne portugalskie techniki, takie jak stąpanie winogron, fermentacja w zbiornikach cementowych lub starzenie w rurze, beczki o pojemności 550 litrów starzenia się portów, a jednocześnie ma nowe technologie, które pozwalają mu pracować z winogronami z wielką starannością. Winnica ma winnice w różnych lokalizacjach, niektóre z ponad 100 lat, i ma swój starzejący się magazyn Serpa Pinta w mieście Vila Nova de Gaia. Winnice Niepoort Charme są bardzo stare i znajdują się w dolinie Mendiz, nad brzegiem rzeki Pinhão. Jego gleby to łupki, a winorośl ma od 70 do ponad 100 lat. Jeżdżą w Guyot Doble i Cordón Royat. Zbiór odbywa się ręcznie. W piwnicy zbiory Niepoort Charme przechodzą przez stół selekcyjny, a następnie całe pęczki są delikatnie ściskane. Są one pokryte prasami kamiennymi i nadepnięte w celu ekstrakcji koloru i związków zarówno w maceracji przed fermentacją, jak i podczas fermentacji. Rozpoczyna fermentację w winnicy, a następnie przechodzi do beczek. Wreszcie dojrzewa od 15 do 19 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Niepoort Charme to eleganckie i zrównoważone wino wytwarzane w prasach kamiennych.

Dodaj opinię

Niepoort Charme Douro DOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski