Wino Thelema Cabernet Sauvignon Stellenbosch

200,00 zł
Brutto
5 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Thelema Cabernet Sauvignon Stellenbosch 

 

Region: RPA Stellenbosch

Winnica: Winnice Thelema Mountain

Typ: Red Dry -  Cabernet Sauvignon

Winiarz: Gyles Webb i Rudi Schultz

Pojemność: 0,75l  

 

Niesamowicie pełne i owocowe. Ma się wrażenie, jakby starano się wydobyć esencję winogrona do ostatniej kropli. Rozbudowuje się w ustach pozostawiając długie i intensywne zakończenie. Mówi się o nim, że z całym impetem atakuje odbiorcę swoją znakomitością i intensywnością. Bardzo kompleksowe i stylowe. Leżakuje w dębowych beczkach, co jeszcze bardziej podkreśla jego temperament. Posiada znakomity potencjał starzenia. Wino złożone i stylowe, z aromatami dojrzałych owoców czarnej porzeczki i smakiem kawy. Wykazuje piękny słodki charakter owoców na podniebieniu z długim finiszem. Duma winnicy Thelema. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień na arenie międzynarodowej. Mocne, silne z niemieckim charakterem. 

  

Notatki Sommelier Bachus Wina

W 1983 roku Gyles Webb i rodzina jego żony kupili zaniedbaną farmę owocową na szczycie przełęczy Helshoogte w Stellenbosch, gdzie założyli winnicę Thelema Mountain Vineyards. W czasach, gdy południowoafrykańska scena winiarska skupiała się na ilości, a nie na jakości, Webb był pionierem, którego misją było wytwarzanie win światowej klasy. Budowę winnicy rozpoczęto w 1987 r., a Thelema wyprodukowała swój pierwszy rocznik w 1988 r. Położona na zboczach Simonsberg Thelema zajmuje głównie strony południowe, z których roztaczają się spektakularne widoki na góry Simonsberg Drankenstein i Jonkershoek. Wzniesienia na wysokości od 370 do 640 metrów nad poziomem morza sprawiają, że 157-hektarowa posiadłość jest jedną z najfajniejszych i najwyżej położonych winnic w Stellenbosch.

Thelema Cabernet Sauvignon Stellenbosch - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2024-01-16

Wino z Republiki Południowej Afryki

Złożone i stylowe, z aromatami dojrzałej czarnej porzeczki, gorzkiej czekolady i wiórków ołówkowych. Wino to jest wytrawne jak kość, a jednocześnie wykazuje na podniebieniu piękny słodki owocowy charakter z pięknym długim finiszem. Dobre połączenie jedzenia i wina w idealnym przypadku zapewnia więcej przyjemności niż delektowanie się jednym i drugim osobno. Ponieważ każdy z nas ma inną wrażliwość na różne smaki i preferencje, definicja „idealnego połączenia” jest różna i to stanowi zabawną część łączenia jedzenia i wina.

Dodaj opinię

Thelema Cabernet Sauvignon Stellenbosch

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora