Gianni Gagliardo Barolo Riserva DOCG

701,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Preve Gianni Gagliardo Barolo Riserva DOCG 1997

 

Kraj: Włochy

Region: Piemont

Producent: Poderi Gianni Gagliardo

Winnice: Lazzarito „Preve” w Serralunga d’Alba

Apelacja:DOCG Barolo

Rodzaj: Barolo wytrawne

Szczep: Nebbiolo

Starzenie: 33 miesiące

Pojemność: 750 ml

Alkohol: 14,5%

Serwować : 18 °C

C2

Dobre Barolo Preva Gianni Gagliardo Barolo Riserva DOCG to wyznacznik jak pragniesz porównywać wina Barolo od najlepszych producentów. Wino perfekcyjne, niezwykle harmonijne, eleganckie i długie z doskonałą strukturą i dobrze zbalansowanymi taninami.

Dzięki wieloletniemu dojrzewaniu w dębowych beczkach. Potężne wino o pięknym, ciemnorubinowym kolorze z pomarańczowymi refleksami, bogate w intensywne aromaty dzikiej truskawki, róży oraz wanilii wywodzącej się z dębu, w którym wino leżakowało przez 5 lat. Doskonale zbalansowane i złożone wino. Aromaty złozopne przywołujące dziką truskawkę, rabarbar, skóra z nutami różanymi. Sugestie kulinarne: Makaron z truflą, pieczona szynka z papryką i orzechowym pęczakiem, pieczona dziczyzna, schab zapiekanych pod beszamelem z grzybami, marynowany schab z mozzarellą i grillowaną suknią, przepiórki w sosie śmietanowym otoczone pomarańczą sycylijską, ciężkie, tłuste potrawy, dojrzałe, mocne sery.

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Dobre Barolo to skromna ocena, wszyscy producenci Barolo z zachwytem i zapatrzeniem podczas degustacji ulegają nokautowi wystawiają wina do rywalizacji. Smak wina z upływam casu zmienia sią na lepsze, nebbilolo nabiera finezji i subtelności przy czym smak staje się urokliwy. Preve (wzgórze Lazzarito w Serralunga dAlba) jest wypuszczane na rynek po długim okresie starzenia się w piwnicy. Preve Reserve znajduje się na szczycie kategorii, dzięki temu wspaniałemu cru, trosce, z jaką jest produkowany, i szczególnie korzystnemu rocznikowi. Kampania Riserva Gianni Gagliardo Barolo rozpoczęła się zimą wyróżniającą się dużymi opadami śniegu i deszczową wczesną wiosną, gwarantującymi doskonałe rezerwy wody w glebie. Rezerwy te należy przetestować pod kątem stresu życiowego latem. Rozwój fenologiczny winorośli, ale natychmiast powrócił do średniej w ciągu ostatnich kilku lat. Zbieranie rozpoczęło się w trzecim tygodniu sierpnia dla aromatycznych odmian krótkiego cyklu, takich jak Moscato i Brachetto. W przypadku białych odmian, takich jak Favorita, zbiory rozpoczęły się około 10 września i trwały do ​​około 20 września, kiedy rozpoczęto zbieranie Dolcetto i Barbera, a następnie Nebbiolo. Każda działka została stworzona do pracy i wyglądała dobrze. Temperatury fermentacji w ten sposób przebiegały zgodnie z naturalną krzywą, bez żadnej interwencji winiarza. Po fermentacji nowe wina zostały przeniesione do drewna dla FML i starzenia się. Cotygodniowe bicie odbywało się do wiosny, kiedy po ślepym mieszaniu, wina ze wsi Serralunga i Monforte zostały połączone w celu nadania odpowiednio „potencjału starzenia się i mineralności” oraz „długości”.

Rodzina Gagliardo jest głęboko zakorzeniona w historii uprawy winogron i produkcji wina w Piemonte, jednym z najbardziej prestiżowych regionów winiarskich, od 1848 roku. Przodkowie Gagliardo, rodzina Colla, początkowo zaczęli produkować Moscato od Santo Stefano Belbo. Następnie następne pokolenie rodziny przeniosło się do Diano dAlba produkującej Dolcetto, a wreszcie Paolo Colla kupił małą farmę i winnicę w La Morra w regionie Barolo i zaczął produkować wino Barolo z troską i uwagą, które tylko wielką pasją i szacunkiem do ziemi. Obecnie pasja trzech synów Gianniego reprezentuje „jednostkę mocy” winnicy i wszyscy są w pełni zaangażowani w tworzenie wyjątkowych win. Ręczne podejście do zbiorów jest tradycyją, z naciskiem na środowisko i zrównoważony rozwój. Każda faza produkcji jest skrupulatnie wykonywana. Stefano jest jednym z najlepszych winiarzy w Barolo. U jego boku, jego brat Alberto, przejął odpowiedzialność za winnice, nieustannie dążąc do uzyskania doskonałych wyników zgodnie z najbardziej zrównoważonymi praktykami ekologicznymi. Paolo, trzeci syn, z dyplomem z nauk rolniczych, jest odpowiedzialny za codzienne operacje winiarskie.

Gianni Gagliardo Barolo Riserva DOCG - Opinie klientów

Dodaj opinię

Gianni Gagliardo Barolo Riserva DOCG

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI