Cogno Langhe Nascetta di Novello Anas Cëtta DOC

139,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Langhe Nascetta di Novello Anas Cëtta DOC

 

Kraj: Włochy

Region: Piemont - Langhe

Apelacja: DOC Langhe

Winnica: Azienda Agricola Elvio Cogno

Szczepy: Nascetta

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Słomkowy żółty kolor ze złotymi refleksami. Elegancki aromat dzikich kwiatów i ziół, cytrusów i owoców egzotycznych, z nutą miodu akacjowego, odrobiną szałwii i rozmarynu. W smaku bardzo przyjemne, pełne i okrągłe, wyważona konstrukcja, doskonała kwasowość, długi owocowo- mineralny finisz. Starzenie 6 miesięcy w stalowych kadziach i 3 miesiące w butelce. Potencjał starzenia: 5 -10 lat Sugestie kulinarne: Białe mięso, ryby i owoce morza, świeże sery. bk17

Elvio Cogno to wyróżniająca się marka na włoskim rynku win. Elvio Cogno wina wytwarza z 11 hektarów winnic należących do firmy w Novello mieszczącej się w prowincja w Cuneo.  Novello to piękne miejsce otoczone wzgórzami, oceanami, zielenią i naturalną ekstrawagancją dookoła. Niedawno to niesamowite miejsce zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Novello cztery pokolenia rodziny z wielką pasją i entuzjazmem produkują wino. Regionie Ravera, rodzina tworzy jedne z najlepszych crus Novello. Na 7,5 ha winnicy Novello znajdują się cztery rodzaje winorośli Barolo. W Elvio Cogno dużą wagę przywiązuje się do gleby i terroir winnic. Cascina Nuova – Ta winnica zajmuje powierzchnię 1,5 ha. Znajduje się na wysokości 380 m n.p.m. i obfituje w młode winorośle. Uprawiane tutaj winogrona znane są ze swojej tekstury i elegancji. Bricco Pernice – Uważana za jedną z najlepszych winnic w Ravera, ta jest dość osłonięta. Mikroklimat tego regionu sprawia, że winogrona są mocne, bogate w minerały i miękkie. Ravera – Położone na wysokości 380 m n.p.m. winnice te zajmują łączną powierzchnię 5 hektarów i są domem dla jednych z najlepszych i najbardziej klasycznych win z tej marki. Vineyard Elena – Będąc pierwszą winnicą posadzoną przez rodzinę Cogno, miejsce to znane jest z produkcji winogron o odcieniach granatu i intensywnych aromatach. Zajmuje powierzchnię 1 hektara i słynie z wapienno-gliniastych gleb. Wina Elvio Cogno reprezentują duszę gleb. Dlatego wiele uwagi poświęca się tutaj technikom rolnictwa ekologicznego. Wszystkie praktyki uprawy winorośli są przestrzegane w taki sposób, aby chronić tutejszy ekosystem winorośli.

 

Nagrody i wyróżnienia:

Gambero Rosso 2 Bicchieri

Cogno Langhe Nascetta di Novello Anas Cëtta DOC - Opinie klientów

Dodaj opinię

Cogno Langhe Nascetta di Novello Anas Cëtta DOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job