Louis Latour Puligny Montrachet

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Maison Louis Latour Puligny-Montrachet

 

Kraj: Francja

Region: Burgundia - Côte de Beaune

Apelacja: AOC Puligny-Montrachet

Producent: Maison Louis Latour

Szczep: Chardonnay

Rodzaj: białe, wytrawny

Pojemność: 0,75lBK17

 

Puligny-Montrachet ma jasno złoty kolor. Nos jest intensywny z nutami wanilii i świeżych migdałów. Pełne i zaokrąglone usta odsłaniają pyszne aromaty żółtej brzoskwini i pasty migdałowej, zachowując jednocześnie piękne mineralne wykończenie.

Sugestie kulinarne: Jajka w sosie z białego wina, dorada w stylu prowansalskim, szynka owinięta cielęciną, ser Chaource. bk17

Montrachet jest 216-hektarowym geograficznym pośrednikiem wioski białego wina, graniczącej z Meursault na północy i Chassagne-Montrachet do południe. Według książek historycznych, miejscowość Puligny zyskała swoją nazwę od Puliniacus, gallo-romańskiego obozowiska wojskowego. Aspekt Montrachet został dodany w ostatnim stuleciu, aby podkreślić stale doskonałą jakość win produkowanych w lokalnych winnicach.

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Dom dla jednych z najbardziej niezwykłych Chardonnays na świecie, w tym słynnych Montrachet, Chevalier-Montrachet i Bâtard-Montrachet, Puligny-Montrachet to 216 hektarów geograficznych pośredników wiosek białego wina, graniczących z Meursault na północy i Chassagne-Montrachet na północy. południe. Według podręczników historii wieś Puligny wzięła swoją nazwę od Puliniakusa, galijsko-rzymskiego obozowiska wojskowego. Aspekt Montrachet został dodany w ubiegłym wieku, aby podkreślić niezmiennie doskonałą jakość win produkowanych w lokalnych winnicach. Fermentacja tradycyjnie w dębowych beczkach z pełną fermentacją jabłkowo-mlekową Starzenie się 8 do 10 miesięcy leżakowania w dębowych beczkach, 15% nowy. Puligny-Montrachet ma piękny bladozłoty odcień. Intensywny w nosie, oferuje aromaty grillowanych migdałów i wanilii. Obfite i okrągłe usta odsłaniają nuty pasty migdałowej, a także nuty empyreumatyczne (prażone). Niezła świeżość.

Nagrody i wyróżnienia:

Wine Spectator 90/100 ptk.

Wine Enthusiast 91/100 ptk.

Bettane i Desseauve 14,5/20 ptk.

Louis Latour Puligny Montrachet - Opinie klientów

Dodaj opinię

Louis Latour Puligny Montrachet

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad