Louis Latour Puligny Montrachet

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Maison Louis Latour Puligny-Montrachet

 

Kraj: Francja

Region: Burgundia - Côte de Beaune

Apelacja: AOC Puligny-Montrachet

Producent: Maison Louis Latour

Szczep: Chardonnay

Rodzaj: białe, wytrawny

Pojemność: 0,75lBK17

 

Puligny-Montrachet ma jasno złoty kolor. Nos jest intensywny z nutami wanilii i świeżych migdałów. Pełne i zaokrąglone usta odsłaniają pyszne aromaty żółtej brzoskwini i pasty migdałowej, zachowując jednocześnie piękne mineralne wykończenie.

Sugestie kulinarne: Jajka w sosie z białego wina, dorada w stylu prowansalskim, szynka owinięta cielęciną, ser Chaource. bk17

Montrachet jest 216-hektarowym geograficznym pośrednikiem wioski białego wina, graniczącej z Meursault na północy i Chassagne-Montrachet do południe. Według książek historycznych, miejscowość Puligny zyskała swoją nazwę od Puliniacus, gallo-romańskiego obozowiska wojskowego. Aspekt Montrachet został dodany w ostatnim stuleciu, aby podkreślić stale doskonałą jakość win produkowanych w lokalnych winnicach.

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Dom dla jednych z najbardziej niezwykłych Chardonnays na świecie, w tym słynnych Montrachet, Chevalier-Montrachet i Bâtard-Montrachet, Puligny-Montrachet to 216 hektarów geograficznych pośredników wiosek białego wina, graniczących z Meursault na północy i Chassagne-Montrachet na północy. południe. Według podręczników historii wieś Puligny wzięła swoją nazwę od Puliniakusa, galijsko-rzymskiego obozowiska wojskowego. Aspekt Montrachet został dodany w ubiegłym wieku, aby podkreślić niezmiennie doskonałą jakość win produkowanych w lokalnych winnicach. Fermentacja tradycyjnie w dębowych beczkach z pełną fermentacją jabłkowo-mlekową Starzenie się 8 do 10 miesięcy leżakowania w dębowych beczkach, 15% nowy. Puligny-Montrachet ma piękny bladozłoty odcień. Intensywny w nosie, oferuje aromaty grillowanych migdałów i wanilii. Obfite i okrągłe usta odsłaniają nuty pasty migdałowej, a także nuty empyreumatyczne (prażone). Niezła świeżość.

Nagrody i wyróżnienia:

Wine Spectator 90/100 ptk.

Wine Enthusiast 91/100 ptk.

Bettane i Desseauve 14,5/20 ptk.

Louis Latour Puligny Montrachet - Opinie klientów

Dodaj opinię

Louis Latour Puligny Montrachet

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk