• Polecane!

Valpolicella Zenato Superiore DOC Veneto

82,00 zł
Brutto
Zenato
59 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Zenato Valpolicella Superiore

 

Kraj: Włochy

Region: Veneto Valpolicella

Apelacja: DOC Valpolicella Classico

Producent: ZenatoVeneto

Szczepy: Corvina , Rondinella

Rodzaj: czerwone wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Wino wyprodukowane z winnic w zabytkowej strefie Sant’Ambrogio. Zenato Valpolicella to wyśmienite czerwone wino, które przekazuje całą esencję terytorium, z którego pochodzi. Pochodzi z winogron o wyższej zawartości alkoholu i dojrzewa przez co najmniej rok, co pozwala nadać winu masę i strukturę. Na podniebieniu dominują czerwone owoce , dojrzałe maliny oraz słodkie migdały. Sugestie kulinarne:  czerwone mięsa gotowane, pieczone, średnio dojrzałe sery.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Valpolicella to obszar o wymiarach 34 x 15 km w zachodniej części Veneto – na wschód od jeziora Garda i na północ od Werony. Valpolicella jest znana z win wytwarzanych w różnych stylach, od lekkich i owocowych Valpolicella DOC po skoncentrowane i pełne Amarone. Wino Valpolicella DOC jest świeże i młodzieńcze, ukazuje czysty smak winogron i terroir. To wino nie musi być leżakowane i jest butelkowane zaraz po zakończeniu fermentacji. Valpolicella Superiore DOC dojrzewa przez co najmniej rok w dębowych beczkach, zbiornikach ze stali nierdzewnej lub betonowych kadziach. Proces starzenia dodaje złożone nuty suszonej żurawiny i wiśni, skóry i czekolady. Valpolicella Ripasso jest wytwarzana metodą „re-pass”. Po fermentacji wina jak zwykle, dodaje się w połowie sfermentowane skórki winogron passito (zwykle z Amarone), aby rozpocząć drugą fermentację. W ten sposób powstaje pełne wino o skoncentrowanych smakach. Amarone oznacza „wielki gorzki” i jest jednym z najlepszych win Włoch. Wykonany jest w specjalnym stylu winiarskim zwanym appasimento. Winogrona są zbierane wcześnie, kiedy są jeszcze pełne ostrej kwasowości i suszone we fruttaio – suszarniach w pomieszczeniach. Gdy winogrona powoli zamieniają się w rodzynki, woda odparowuje, a aromaty stają się bogatsze. Suszone winogrona są następnie fermentowane w celu uzyskania wspaniałego Amarone. Corvina jest głównym winogronem Valpolicella. Każdy winiarz łączy go z innymi dozwolonymi winogronami, aby stworzyć niepowtarzalny domowy styl. Na przykład mogą używać Corvinone, który dzięki grubej skórce dodaje mocy i garbników. Rondinella dodaje złożone smaki tytoniu i przypraw oraz przyciemnia kolor wina. Molinara – nazywana przez miejscowych  „Ua Salà” lub „solonymi winogronami” – ma jasnoczerwony kolor i elegancki smak pikantnych czerwonych jagód. Valpolicella DOC produkuje rocznie około 19 milionów butelek, a Amarone 13,5 miliona. Nasz dogłębny Przewodnik po Amarone i Valpolicella zawiera więcej informacji na temat różnic między wszystkimi winami produkowanymi w tym regionie. Jak smakują wina z Valpolicella? Valpolicella pęka świeżymi smakami truskawek, żurawiny i maliny. W Amarone smak czerwonych owoców jest wzmocniony nutami rodzynek, skóry i czekolady.

 

 W Azienda Zenato od zawsze kultywuje się silne więzi z lokalną historią i kulturą, jak również z ziemią, która daje wino produkowane w Zenato. Równie ważna jest pasja i zaangażowanie w dynamiczne badania oraz innowacje, mające na celu nieustanne podnoszenie jakości. Wszystko to sprawia, że Azienda Zenato jest ambasadorem jakości, oddania, szczerego i prostego sposobu życia. "Jesteśmy dumni, że reprezentujemy rejon Lugana, a nasze nieustanne wysiłki przyczyniły się do jego niedawnego wzrostu i ponownego odkrycia. Oprócz pasji do ziemi mamy również dalekowzroczne plany biznesowe, w postaci inwestycji w pobliżu Valpolicelli. Nasza obecność w tej okolicy pozwoli nam poprawić i rozwinąć obecność we Włoszech i na świecie. Nasza rodzina jest dumna z podtrzymywania wartości, poświęcenia, szczerego i prostego podejścia, które pomogły nam stać się tak dobrze prosperującym przedsiębiorstwem. Z tych wszystkich powodów uważamy, że jesteśmy w stanie w pełni zaspokoić wymagania każdego miłośnika wina, który poszukuje wina o znakomitych walorach, wyjątkowej jakości i dobrej cenie." (Sergio Zenato)

Nagrody i wyróżnienia:

Robert Parker: 89 punktów.

 

Valpolicella Zenato Superiore DOC Veneto - Opinie klientów

Dodaj opinię

Valpolicella Zenato Superiore DOC Veneto

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad