Wino Vitruvio Sagrantino di Montefalco

175,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino chwilowo niedostępne. 

Vitruvio Sagrantino di Montefalco

 

Kraj: Włochy

Region: Umbria

Producent: Briziarelli

Szczep: Sagrantino

Rodzaj: wytrawne

Kolor: czerwone

Temp. serwowania 17-18°C

Pojemność: 0,75l cre1

Alkohol: 14,5%

 

Wino Montefalco Sagrantino DOCG pochodzi z jednej z najstarszych i rzadko uprawianych odmian Sagrantino. Wino posiada intensywny rubinowy odcień, nos ujawnia złożony bukiet aromatów morwy, jeżyn, śliwki, kakao, cynamonu, z akcentami skóry oraz ziemi. Na podniebieniu muskularne, o pełnej złożonej strukturze z bogatymi dojrzałymi taninami. Wino niezwykle bogate i złożone z długim finiszem.

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, pieczeń, stek z grilla, dziczyzna, dojrzałe sery,

Notatki Sommelier Bachsu Wina

 

Wino Sagrantino 100%

Liczba wyprodukowanych butelek: 4000. Zbiór: zbiór ręczny w skrzynkach po osiągnięciu dojrzałości fenolowej i technologicznej. Winnica: południowo-zachodnia, 5430 winorośli / ha, plon 40 kwintali / ha, 265 m npm.  Winifikacja: fermentacja na skórkach przez 25 dni. Fermentacja maolaktyczna rozdzielona według rodzaju w beczkach z francuskiego dębu, spontaniczne klarowanie, filtracja. Starzenie w nowych beczkach przez około 24 miesiące, w stali przez 24 miesiące, w butelce przez co najmniej kolejne 24 miesiące. Degustacja: intensywny rubinowy kolor, z nosa uwalniają aromaty dzikiej jeżyny odświeżone balsamicznymi niuansami, wyczuwalne są już intrygujące trzeciorzędowe czekolady i prażenia, w ustach mocne i kremowe, ze szlachetną taniną dobrze zbalansowaną alkoholem, długie i złożone na nutach, które odnoszą się do tego, co jest postrzegane na nosie.

Vitruvio Sagrantino di Montefalco - Opinie klientów

Dodaj opinię

Vitruvio Sagrantino di Montefalco

Wino chwilowo niedostępne. 

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 165 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka