Vitruvio Sagrantino di Montefalco

175,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino chwilowo niedostępne. 

Vitruvio Sagrantino di Montefalco

 

Kraj: Włochy

Region: Umbria

Producent: Briziarelli

Szczep: Sagrantino

Rodzaj: wytrawne

Kolor: czerwone

Temp. serwowania 17-18°C

Pojemność: 0,75l cre1

Alkohol: 14,5%

 

Wino Montefalco Sagrantino DOCG pochodzi z jednej z najstarszych i rzadko uprawianych odmian Sagrantino. Wino posiada intensywny rubinowy odcień, nos ujawnia złożony bukiet aromatów morwy, jeżyn, śliwki, kakao, cynamonu, z akcentami skóry oraz ziemi. Na podniebieniu muskularne, o pełnej złożonej strukturze z bogatymi dojrzałymi taninami. Wino niezwykle bogate i złożone z długim finiszem.

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, pieczeń, stek z grilla, dziczyzna, dojrzałe sery,

Notatki Sommelier Bachsu Wina

 

Wino Sagrantino 100%

Liczba wyprodukowanych butelek: 4000. Zbiór: zbiór ręczny w skrzynkach po osiągnięciu dojrzałości fenolowej i technologicznej. Winnica: południowo-zachodnia, 5430 winorośli / ha, plon 40 kwintali / ha, 265 m npm.  Winifikacja: fermentacja na skórkach przez 25 dni. Fermentacja maolaktyczna rozdzielona według rodzaju w beczkach z francuskiego dębu, spontaniczne klarowanie, filtracja. Starzenie w nowych beczkach przez około 24 miesiące, w stali przez 24 miesiące, w butelce przez co najmniej kolejne 24 miesiące. Degustacja: intensywny rubinowy kolor, z nosa uwalniają aromaty dzikiej jeżyny odświeżone balsamicznymi niuansami, wyczuwalne są już intrygujące trzeciorzędowe czekolady i prażenia, w ustach mocne i kremowe, ze szlachetną taniną dobrze zbalansowaną alkoholem, długie i złożone na nutach, które odnoszą się do tego, co jest postrzegane na nosie.

Vitruvio Sagrantino di Montefalco - Opinie klientów

Dodaj opinię

Vitruvio Sagrantino di Montefalco

Wino chwilowo niedostępne. 

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 106 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson
Bachus Wina to wspaniałe miejsce dla miłośników wina. Sklep oferuje wyjątkowy wybór win z różnych regionów, a personel zawsze chętnie doradzi, który trunek wybrać.
Tadeusz Kosecki