Acustic Celler Montsant

84,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Okazja
Do Obiadu
Potrawa
Do Mięsa Czerwonego
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Acustic Celler Montsant 2016

 

Kraj: Hiszpania

Region: Katalonia

Apelacja: Montsant DO

Producent: Acustic

Szczepy: Garnatxa, Samsó (Carińena)

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 15%

 

Wino wytwarzane ze starych krzewów (35– 65 lat) rosnących w Montsant na kamienistej, piaszczystej glebie. Wino dojrzewało w beczkach z francuskiego dębu. Wino pokazuje piękny nos z aromatami malin, wiśni, śliwek, tytoniu, kakao, wanilii, ołówka, dymu, pieprzu, mięty, goździków i fiołków. Na podniebieniu mięsiste, soczyste, aksamitne taniny, potężne, ale również eleganckie, głębokie mineralne, pikantne, złożone, olbrzymie wypełnienie owoców uwieńczone długim finiszem. vip

Notatki Sommelier Bachus Wina

Acústic Celler Red, DO Montsant czyli pełnowartościowa, giętka, ciemna owocowa czerwona mieszanka z zawrotnych zboczy Montsant , DO w Katalonii, która otacza bardziej znany i droższy Priorat. Zachęcający i orzeźwiający zapach cedru, pudełka przypraw i czarnej wiśni prowadzi do gładkiego, dojrzałego podniebienia o znacznej złożoności i mocy. Jedwabiste taniny nasycają tę mieszankę Penedès na bazie Samsó (Carignan) z zakurzonym pluszem, który jest bardzo atrakcyjny.

Wine Advocate, 91 punktów

Większość cennych miejsc w Monsant znajduje się na wysokich stromych zboczach, gdzie winorośl cieszy się długim śródziemnomorskim słońcem w ciągu dnia i zimą w nocy, pomagając w rozwoju aromatów, jednocześnie zachowując niezbędną kwasowość winogron. Gleba tutaj jest lokalną specjalnością znaną jako Llicorella , która ma wysoką zawartość granitu i łupków.

Oceny i wyróżnienia

88/100 punktów Robert Parker

 

Acustic Celler Montsant - Opinie klientów

Dodaj opinię

Acustic Celler Montsant

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
Na podstawie opinii w serwisie Google