Porto Taylors Fine White Port

77,00 zł
Brutto
240 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Porto Taylors Fine White Port 0,75l 20%vol

 

 

Taylor's Fine White Port to mieszanka win produkowanych z białych winogron uprawianych głównie na górnych zboczach Doliny Douro. Użyte winogrona obejmują odmiany Arinto, Boal (Semillon), Codega, Esgana Cão, Folgasão, Gouveio, Viosinho i Rabigato. Poszczególne wina dojrzewają w dębowych kadziach przez około trzy lata, gdzie nabierają aksamitności i charakteru. Są one mieszane, aby uzyskać bogaty biały port w tradycyjnym, gładkim, pełnym stylu.

 

Notatki degustacyjne

Bogaty, pachnący nos z aromatami aksamitnych owoców z nutą miodu i dębu. Całe ciało; aksamitne podniebienie i długi aromatyczny finisz.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Dolina Duero, miejsce narodzin Porto, jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych historycznych regionów winiarskich Europy. Wino produkowane jest tam od dwóch tysięcy lat. W 1756 Dolina Duero stała się pierwszym klasycznym regionem winiarskim, który został prawnie wytyczony. Jego winnice zostały kompleksowo sklasyfikowane w następnym roku, prawie sto lat przed winnicami Bordeaux. Odcięta od strefy przybrzeżnej o klimacie umiarkowanym przez góry Marão, które chronią ją przed obciążonymi deszczem wiatrami wiejącymi znad Atlantyku, w dolinie Douro panuje klimat gorących, suchych lat i surowych zim. Jego dziki i górzysty krajobraz ma dramatyczną skalę, a do niedawna znaczna część regionu była odległa i niedostępna. Większość najlepszych winnic jest posadzona na stromych zboczach graniczących z rzeką Douro i jej dopływami, takimi jak Pinhão, Távora i Rio Torto. Około dwie trzecie obszaru winnic jest obsadzone na zboczach o nachyleniu ponad 30%, a Dolina Douro jest jedynym znaczącym obszarem produkcji wina na świecie, w którym uprawia się winorośl na zboczach wzgórz w gorącym klimacie.

Porto Taylors Fine White Port - Opinie klientów

Dodaj opinię

Porto Taylors Fine White Port

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski