Taylor Port jest jednym z najstarszych domów założycieli Port. Od momentu powstania w 1692 r. przez Job Bearsley firma jest niezależna i pozostaje własnością rodziną. Obecnie Taylor’s również w czwartym wieku, kwitnie i prosperuje, ustanawiając się, jako jeden z najbardziej szanowanych zabytkowych domów winiarskich. Uznanie za prestiżowego producenta win Porto zostało to osiągnięte dzięki wytrwałości, ducha pionierskiego i ciągłości celu kolejnych pokoleń rodziny właścicieli.

Dom Taylor’s całkowicie koncentruje się na produkcji dobrego Port i specjalizuje się w swoich stylach premium. W przeciwieństwie do innych producentów wina Porto, nie sprzedają innych win. Taylor jest zobowiązany do zachowania niezależności dla rodzinny. Własność rodziny gwarantuje ciągłość celów wymaganych do win, o jakości i charakterze. Zachowuje on również bezcenne dziedzictwo doświadczenia i umiejętności przekazywane z pokolenia na pokolenie przez ponad trzy stulecia. Niezależność Taylora pomaga również chronić swoją przyszłość, jako producent najlepszych win porto, co pozwala na podejmowanie decyzji i inwestycji, które są w najlepszym długoterminowym interesie firmy i przyszłych pokoleń. Rodzinny charakter firmy pomaga pielęgnować relacje osobowe, które leżą na sercu drobnego biznesu winiarskiego, takich jak przedsiębiorstwa w dłuższej perspektywie partnerstwa ustanowionych ze swoich winogron, dostawców i klientów na całym świecie. Co najważniejsze, pomaga wzmocnić więź z firmy, którzy cenią i cieszą się znakomitymi winami i których lojalność jest najważniejsza dla firmy. 1970 rok przełomowy dla wina porto, zainicjowany pomysł stworzenia linii LBV. Najbardziej znaczącą i dalekosiężną innowacją Alistaira Robertsona była LBV. Pomysł Alistaira polegał na wyprodukowaniu wina portowego z jednego roku, które zostało ukarane grzywną i przefiltrowane, aby można było go wypić przy kieliszku, bez zdekantowania, gdy tylko zostanie butelkowane. Osiągnięto to, pozwalając, by wino pozostawało dłużej w drewnie niż Vintage Port, innymi słowy, „późne butelkowanie”. Taylors Late Bottled Vintage został wprowadzony na rynek w 1970 roku z rocznikiem z 1965 roku. Chociaż początkowo spotkał się z pewną dozą sceptycyzmu ze strony niektórych członków handlu winami portowymi, LBV odniósł ogromny sukces i stopniowo inne domy portowe wprowadziły własne wersje. Quinta de Terra Feita, w pełnym wydarzeń roku 1974 Porto Taylor’s zakupiono doskonałą starą posiadłość Quinta de Terra Feita. Przejęcie Terra Feita, od której Taylor kupował wino od ubiegłego wieku, było częścią strategii firmy polegającej na zabezpieczaniu i kontrolowaniu źródeł bardzo wysokiej jakości winogron dla swoich Vintage Ports. 1997 Porto Taylors kupuje Quinta do Junco. 2017 rok Porto Taylor’s z okazji 325. rocznicy założenia winnicy, Taylor;s stworzył limitowaną edycję pamiątkowego Portu. Wyjątkowa butelka została specjalnie wyprodukowana w oparciu o butelkę wyprodukowaną mniej więcej w czasach powstania Taylora. Jest to najwcześniejszy przykład butelki z datą nietkniętą, opatrzoną znakiem handlowca, w tym przypadku symbol „4” i „XX” nadal jest używany jako znak towarowy Taylora do dnia dzisiejszego.

Dziś Taylor, Fladgate i Yeatman jest właścicielem marek Fonseca, Fonseca-Guimaraens , Taylor, Krohn i Croft.

Win Kolekcaja Port Taylor’s; Taylor’s Classic Vintage Port; Taylor’s Quinta de Vargellas Vintage Port; Taylor’s Quinta de Terra Feita Vintage Port; Taylor’s Vargellas Vinha Velha Vintage Port; Taylor’s Vintage Port Years; Taylor’s Late Bottled Vintage Port; Taylor’s First Estate Reserve Port; Taylor’s Select Reserve Port; Taylor’s Fine Ruby Port; Taylor’s 10 Year Old Tawny Port; Taylor’s 20 Year Old Tawny Poert; Taylor’s 30 Year Old Tawny Port; Taylor’s 40 Year Old Tawny Port; Taylor’s Fine Tawny Port; Taylor’s Single Harvest Port; Taylor’s 1863 Single Harvest Port; Taylor’s Scion Port; Taylor’s 325th Anniversary Port; Taylor’s Historic Limited Edition Port; Taylor’s Chip Dry White Port; Taylor’s Fine White Port…

Produkty producenta