Chateau De Riquewihr Dopff & Irion - historia Dopff-Au-Moulin rozpoczęła się w 1574 roku w małej miejscowości Riquewihr, której okolice uważane są obecnie za jeden z najpiękniejszych regionów winiarskich w Alzacji. To właśnie tam Jean Daniel, założyciel firmy, po raz pierwszy miał styczność z winem. Jednak dopiero dwa wieki później powstała niezależna winnica będąca w pełni rodzinnym biznesem. Obecnie w skład firmy Doff-Au-Moulin wchodzą trzy winnice, którym nadano apelację AOC Alsace Grand Cru. Zarządzają nimi jednocześnie trzy pokolenia rodziny Dopff. Chateau De Riquewihr Dopff & Irion początkowo to była kołyską domu Riquewihr była w średniowieczu szczególnie aktywnym i kwitnącym miastem dzięki sławom win, które eksportowała w całej Europie Północnej. Pobliski Ren był główną drogą komunikacyjną tamtych czasów. Rodziny Dopff i Irion, których ślady sięgają XVI wieku w winnicy, z pokolenia na pokolenie stały się owocne: winnica i Château de Riquewihr. Zamek, zbudowany w 1549 roku, był pierwotnie własnością książąt Wirtembergii, którzy przez pięć wieków dominowali nad miastem i jego regionem. Obecnie nazywamy Riquewihr "perłą Alzacji". Wyjątkowe bogactwo architektury i jej dekoracje świadczą o jej świetności z przeszłości. Zamek Riquewihr Dopff i Irion oferuje całą gamę apelacji, odmian winogron, grand crus, miejsc i specjałów alzackich winnic. Odkryj wspaniałe wina z gastronomii, które wyrażają z charakterem wyjątkową typowość ich oryginalnego terroir. Nazwisko rodziny Dopff od zawsze było powiązane z gminą Riquewihr, miastem sklasyfikowanym jako jedna z najpiękniejszych wiosek we Francji utrzymując Chateau De Riquewihr Dopff & Irion. W czasie II wojny światowej René Dopff postanowił opuścić swoją rodzinę, aby dołączyć do Wolnych Sił Francuskich. W Brygadzie Alsace-Lotaryńskiej zaprzyjaźnia się z André Malraux, który zostanie następnie mianowany ministrem kultury pod przewodnictwem Charlesa de Gaullea. Pod koniec II wojny światowej, René Dopff i Madame Veuve Irion, dwa duże nazwiska w winiarstwie w Riquewihr, łączą siły. Tak zaczyna się historia Dopff & Irion. Jedną z ich pierwszych decyzji jest przejęcie historycznego zamku Riquewihr. Rene Dopff jest charakterystyczny i prestiżowych producent znakowania dziesięcioleci alzacką winnic, sprzyjając Wino (na przykład przez wprowadzenie do nich winnic redukcji wydajności) jako unowocześnienia etykiet; jest to szczególnie pierwsze połączenie odmian winogron z określonymi obszarami i glebami.

Dobre wina z Alzacji

Dopff-Au-Moulin Francja


1549 Chateau De Riquewihr Dopff & Irion nastąpiła budowa imponującego zamku Riquewihr, rezydencji książąt Wirtembergii, którzy będą rządzić ponad 5 wiekami w regionie.

1945 Dom Dopff & Irion powstaje z połączenia dwóch rodzin.

1962 Riesling Dopff & Irion - Clos des Murailles 1960" serwowane na inauguracyjnym posiłku "Paquebot de France"

1970 Riesling The Walls 1967" serwowane w menu Elysee

1998 Winiarni Piwnicy z Pfaffenheim przejmuje firmy Dopff & Irion i Le Clos Château dIsenbourg.

2002 Chateau De Riquewihr Dopff & Irion uzyskuje miano jako najlepszy francuski producent wina na Międzynarodowym Konkursie Wina i Ducha

2016 Chateau De Riquewihr Dopff & Irion uznany jako "Najlepszy krajowy producent 2016" AWC w Wiedniu

Produkty producenta