Torri Doro Gold Primitivo di Manduria Angelo Rocca

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.


Torri d'Oro Primitivo di ManduriaKraj: Włochy


Region: Puglia


Producent: Rocca & Figli


Szczep: Primitivo di Manduria


Kolor: czerwone,


Rodzaj: wytrawne


Pojemność: 0,75l


Alkohol; 14%


 


Notatki Sommelier:Wino o głębokim purpurowym kolorze z odcieniami fioletu. W nosie intensywny aromat dojrzałych, czarnych owoców i suszonych śliwek, z nutą lukrecji. Na podniebieniu jest pełne, z jedwabistą strukturą, dobrze wyważonym smakiem czarnych owoców. Winogrona zebrano ręcznie, a następnie poddano dodatkowej selekcji w winnicy. Starzone 12 miesięcy, polecane do dań mącznych, przystawek, serów i pasztetów. 


WinifikacjaTo 100% Primitivo jest produkowane tradycyjnie. Zbierane są idealnie dojrzałe winogrona. Moszcz pozostaje wtedy na wytłokach. Fermentacja w kontrolowanej temperaturze następuje w stalowych zbiornikach przy użyciu wyselekcjonowanych drożdży. Wino uzyskuje doskonałe wykończenie poprzez dodatkowe leżakowanie w dużych dębowych beczkach. 

RegionJuż 3000 lat temu Fenicjanie i Grecy uprawiali wino w „Hack of the Boot”. 88 000 hektarów winnic w południowo-wschodnich Włoszech składa się z gleb wapiennych, piaskowcowych i gliniastych. Klimat jest tu gorący i suchy z niewielkimi opadami deszczu. Pod względem ilości, większość włoskiego wina jest produkowana w Apulii, dzięki czemu zyskała przydomek „Piwnica Wina Europy”. Manduria to węższy obszar i miasto na południowym wybrzeżu półwyspu Salento. 

Producent: Rocca & FigliImperium wina Angelo Rocca & Figli zostało założone w 1880 roku przez Francesco Rocca i jest obecnie zarządzane przez wnuka Ernesto i jego synów. Prawdziwa rodzinna winnica z 80 ha winnic w gminie Leverano, w sercu Salento. Jednak w tamtejszej winnicy butelkowane są nie tylko wina z Apulii, ale także wyselekcjonowane wina z najbardziej prestiżowych regionów Włoch. Portfolio niezwykle doświadczonych winiarzy sięga od nieskomplikowanych, niewiarygodnie dobrych win podstawowych - w bardzo przyjemnym stosunku ceny do korzyści - po głębokie wina z najwyższej półki.


Torri Doro Gold Primitivo di Manduria Angelo Rocca - Opinie klientów

Dodaj opinię

Torri Doro Gold Primitivo di Manduria Angelo Rocca


Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk