Mandorla Primitivo Di Manduria Riserva

97,00 zł
Brutto
953 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Mandorla Primitivo Di Manduria Riserva

 

Kraj: Włochy

Region: Apulia

Szczep: Primitivo di Manduria

Rodzaj: czerwone wytrawne

Temp. podawania: 18 °C

Pojemność: 0,75 l.

Alkohol: 14,5%

 

Wino o intensywnym rubinowo czerwonym odcieniu. Szeroki i złożony bukiet z aromatami śliwek, konfitury wiśniowej, przypraw nutą tytoniu oraz pieprzu. Na podniebieniu głębokie i pełne, z miękkimi dojrzałymi taninami. Wykończenie trwałe i długie zaakcentowane nutami Kakao, kawy oraz wanilii.  

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

W kieliszku Primitivo di Manduria z Mandorli prezentuje gęsty czerwony kolor. To czerwone wino Mandorla oferuje nosowi wszelkiego rodzaju pieczywo owocowe, śliwki, wiśnie morello, czarne porzeczki i rodzynki. Jakby tego było mało, rozszerzenie ze stali nierdzewnej dodaje drewno opałowe, ciemną czekoladę i suszoną na powietrzu szynkę.

Mandorla Primitivo di Manduria przedstawia się miłośnikom wina jako cudownie wytrawne. To czerwone wino nigdy nie jest szorstkie ani rzadkie, jak można się spodziewać po winie z wyższej półki cenowej. Na języku to mocne czerwone wino charakteryzuje się niesamowicie aksamitną, gęstą i mięsistą konsystencją. Na finiszu to czerwone wino z regionu winiarskiego Apulia zachwyca znaczną długością. Znów pojawiają się nuty czarnej porzeczki i morwy.

To czerwone wino wyraźnie koncentruje się na jednej odmianie winorośli, a mianowicie Primitivo. Do produkcji tego cudownie mocnego wina z jednej odmiany z Mandorli zebrano wyłącznie winogrona pierwszej klasy. Po zbiorach winogrona jak najszybciej przewożone są do winnicy. Tutaj są sortowane i ostrożnie otwierane. Następnie fermentacja odbywa się w zbiornikach ze stali nierdzewnej w kontrolowanych temperaturach. Po fermentacji następuje leżakowanie na drobnym osadzie przez kilka miesięcy, zanim wino zostanie ostatecznie zabutelkowane.

Mandorla Primitivo Di Manduria Riserva - Opinie klientów

Dodaj opinię

Mandorla Primitivo Di Manduria Riserva

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job