Wino Schloss Gobelsburg Ried Heiligenstein Kamptal Riesling

344,00 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Schloss Gobelsburg Ried Heiligenstein Kamptal Riesling

 

Kraj: Austria

Region: Kamptal

Apelacja: Kamptal DAC

Producent: Schloss Gobelsburg

Szczepy: Riesling

Kolor: Białe

Rodzaj: Wytrawne

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 13,5 %

 

Najlepsza lokalizacja Heiligenstein znajduje się w gminie Zöbing, tuż przed bramą Langenlois. Winorośl, której średni wiek przekracza 35 lat, rośnie na osobnej formacji glebowej z mułu, arkozy i piaskowca o południowo-wschodniej orientacji tarasowej. Ried Heiligenstein to najstarsza lokalizacja w Kampta. Wino ujawnia piękny złożony bukiet cytrusów, limonki, cytryny, brzoskwiń, gruszki, ananasa z lekką nut ziołową oraz akcentami miodu. Ta złożoność powtarza się również w ustach, gdzie wyczuwamy wyrazistą świeżą kwasowość, która jest wspierana przez delikatną mineralność. Wino z potencjałem na leżakowanie.

Gobelsburg to najstarsza winnica w dolinie Dunaju . Pierwsze wzmianki o jego istnieniu pochodzą z 1711 roku, kiedy to produkowała wina dla szlachty. Wraz ze słynnymi winnicami Schloss Gobelsburg został przejęty przez rodzinę Michael Moosbrugger w 1996 roku. 35 hektarów renomowanych winnic wysokiej jakości w Langenlois (Kamptal).

 

Nagrody i wyróżnienia:

Jancis Robinson 2020 - 17/20 pkt.

James Suckling 2019 – 95/100 pkt.

Falstaff 94/100 ptk.

Schloss Gobelsburg Ried Heiligenstein Kamptal Riesling - Opinie klientów

Dodaj opinię

Schloss Gobelsburg Ried Heiligenstein Kamptal Riesling

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora