Domane Wachau Gruner Veltiner Smaragd Achleiten

217,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Domane Wachau Gruner Veltiner Smaragd Achleiten

 

Kraj: Austria

Region: Wachau

Producent: Domane Wachau

Szczep: 100% Gruner Veltiner

Rodzaj: wytrawne

Kolor: białe

Temp. serwowania: 12C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5 %

 

Wino o jasno słomkowej barwie. Nos wypełniają aromaty owoców egzotycznych, mango, ananasa, z nutami przypraw, białego pieprzu, tytoniu z mineralnymi akcentami. Na podniebieniu świeże i soczyste, z delikatnie zaznaczoną mineralnością, przyprawami i akcentem ziół. Wino zakończone długim finiszem.

Sugestie kulinarne: drób, kaczka, gęsina, smażone ryby, wędzone ryby, twarde sery. bk15 par

 

Notatki Sommelier:

Domena jest jedną z najbardziej znanych winnic w Austrii i produkuje najlepsze wina w najsłynniejszym regionie winiarskim Austrii, Wachau. Klimat jest tam chłodny, a tarasowe winnice na stromych zboczach Dunaju pochłaniają dużo słońca, dzięki czemu powstają złożone wina o dużym potencjale. Najlepsze wina wyrwane z pierwotnych gleb skalnych to Smaragd. Achleiten to najlepsza lokalizacja w pobliżu Weißenkirchen. Jest chroniony przez średniowieczne mury z suchego kamienia, które utrzymują cienką, bogatą w krzemiany warstwę gleby nad podłożem skalnym. Wino jest krystalicznie czyste i jasnożółte ze złotymi refleksami. Intensywnie pachnie egzotycznymi owocami, pieprzem i kamienistą mineralnością. Wino ma zwartą strukturę, kwas doskonale je równoważy. Utrzymuje się na podniebieniu i zamyka słoną mineralnością.

Domane Wachau Gruner Veltiner Smaragd Achleiten - Opinie klientów

Dodaj opinię

Domane Wachau Gruner Veltiner Smaragd Achleiten

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 82 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski