Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Domane Wachau Gruner Veltiner Smaragd Achleiten

217,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Domane Wachau Gruner Veltiner Smaragd Achleiten

 

Kraj: Austria

Region: Wachau

Producent: Domane Wachau

Szczep: 100% Gruner Veltiner

Rodzaj: wytrawne

Kolor: białe

Temp. serwowania: 12C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5 %

 

Wino o jasno słomkowej barwie. Nos wypełniają aromaty owoców egzotycznych, mango, ananasa, z nutami przypraw, białego pieprzu, tytoniu z mineralnymi akcentami. Na podniebieniu świeże i soczyste, z delikatnie zaznaczoną mineralnością, przyprawami i akcentem ziół. Wino zakończone długim finiszem.

Sugestie kulinarne: drób, kaczka, gęsina, smażone ryby, wędzone ryby, twarde sery. bk15 par

 

Notatki Sommelier:

Domena jest jedną z najbardziej znanych winnic w Austrii i produkuje najlepsze wina w najsłynniejszym regionie winiarskim Austrii, Wachau. Klimat jest tam chłodny, a tarasowe winnice na stromych zboczach Dunaju pochłaniają dużo słońca, dzięki czemu powstają złożone wina o dużym potencjale. Najlepsze wina wyrwane z pierwotnych gleb skalnych to Smaragd. Achleiten to najlepsza lokalizacja w pobliżu Weißenkirchen. Jest chroniony przez średniowieczne mury z suchego kamienia, które utrzymują cienką, bogatą w krzemiany warstwę gleby nad podłożem skalnym. Wino jest krystalicznie czyste i jasnożółte ze złotymi refleksami. Intensywnie pachnie egzotycznymi owocami, pieprzem i kamienistą mineralnością. Wino ma zwartą strukturę, kwas doskonale je równoważy. Utrzymuje się na podniebieniu i zamyka słoną mineralnością.

Domane Wachau Gruner Veltiner Smaragd Achleiten - Opinie klientów

Dodaj opinię

Domane Wachau Gruner Veltiner Smaragd Achleiten

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki