Medalla Real Gran Reserva Chardonnay Santa Rita

100,00 zł
Brutto
9987 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Medalla Real Gran Reserva Chardonnay Santa Rita

 

Kraj: Chile

Region: Leyda Valley

Producent: Santa Rita

Szczep: Chardonnay

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alk. 13,5%

 

Bardzo dobre wino Chardonnay, pochodzi z regionu Leyda w Chile. Degustując to Chardonne nasuwa się myśl czemu niema ich tam więcej. Wino ujawnia aromaty cytrusów, brzoskwiń, migdałów z nuta wanili w tle. Na podniebieniu pełne kremowe i dość intensywne z lekko mineralną nutą, dominują samki brzoskwiń , jabłka , cytryny. Wino pełne i ciekawe.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino Medalla Real Chardonnay Gran Reserva zalicza się do pierwszej dzisiątki najlepszego wina Chardonnay w Chile. Wino powstaje z winogron uprawianych na obszarach w dolinie Leyda. Zbiory zależą od dojrzałości każdego klonu i trwają od końca marca do połowy kwietnia. Poziom dojrzewania owoców zwykle wpływa na cechy smakowe wina. Warto zauważyć, że winifikacja odbywa się w partiach, podczas zbiorów winogron, a mieszanka powstaje pod koniec produkcji.

Podchodząc do dokładnej selekcji gron chardonay Medalla Real grona zostają przetransportowane do winnicy w celu przetworzenia. Następnie winogrona są wyłączone z grzbietów i prasy. Wyjątkiem jest kilka partii winogron, które są wstępnie schłodzone w 18-godzinnej fermentacji w temperaturze 10 ° C, aby zapobiec utlenianiu jakiegokolwiek rodzaju lub ekstrakcji fenolem.Swobodnie płynący sok przechodzi weryfikację smaku, aby wybrać próbki, które najlepiej wykazują naturalne cechy i teksturę (bez fenoli lub nadmiernego utleniania). Sok jest odprowadzany z osadu po 10 dniach, kiedy był w pełni nasycony wyciągami z osadu. Ta procedura nadaje gotowemu winu niezbędną złożoność smaku i aromatu. Brzeczkę poddaje się fermentacji w niskich temperaturach, aby zachować jej owocowość, a następnie poddaje starzeniu na osadzie przez cztery miesiące w celu wzmocnienia właściwości złożoności. Przed butelkowaniem wino jest oczyszczane i przechodzi zimną stabilizację.

Winnica Santa Rita powstała w 1880 roku dzięki winarzowi Domingo Fernándeza (Domingo Fernandez) na terenie Alto Howell (Buin, Chile). Od końca XIX wieku do połowy lat 70. winnica była własnością rodziny García Huidobro (Garcia Huidobro). W 1980 r. Winnica Santa Rita została sprzedana grupie firm Claro i Owens Illinois - głównych producentów szklanych pojemników na świecie. W produkcji win Santa Rita wprowadzono nową technologię, wprowadzono nową linię, aw latach 1985–1986 wino Santa Rita zaczęło eksportować na rynki światowe. Do 90. roku, kiedy produkcja jest w pełni kontrolowana przez Grupę Claro, w ramach projektu importu wina Vina Carmen została zakupiona na ponad 1000 hektarach winnic położonych w najważniejszych dolinach wina Chile: Maipo, Rapel, Lontu, Casablanca i Apalta. W 2000 roku pojawił się w ich produkcyjnej winnicy w Argentynie (Vina Dona Paula PLC), został zakupiony marka Terra Andina, otworzył biura w Londynie i Stanach Zjednoczonych. Od 2009 roku firma rozpoczęła rozwój ekologicznych win Nativa Eco. Obecnie winnica Santa Rita kontroluje i marki Vina Carmen, Sur Andino, Vina Centenaria, Nativa Eco Wines i Vina Dona Paula. Do dnia dzisiejszego wytwórnia win Santa Rita i jej spółki zaopatrują swoje produkty w ponad 75 krajach, koncentrując się przede wszystkim na segmencie premium.

 

Nagrody:

2018 Vintage - Jancis Robinson Score and tasting note available to Pro Version users only. PRO ONLY

2018 Vintage - Jancis Robinson Score and tasting note available to Pro Version users only.

88/100 2017 Vintage - Wine Spectator Tasted: 31-Oct-2018

87/100 2015 Vintage - Wine Enthusiast Tasted: 11-Jan-2018 Awards

2017 Vintage Silver - International Wine & Spirit Competition Awarded: 2018

2017 Vintage Commended International Wine Challenge Awarded: 2018

2017 Vintage Commended Decanter World Wine Awards Awarded: 2018

2016 Vintage Commended International Wine Challenge Awarded: 2018

2015 Vintage Silver Mundus Vini Awarded: 2018

Medalla Real Gran Reserva Chardonnay Santa Rita - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-06-05

Chardonnay na wagę złota

Mocne i dość pikantne o dobrej strukturze i intensywnym mineralnym, korzennym, drzewnym posmaku. Pokazuje dobrą kwasowość i nuty ananasa i limonki, finisz napięty.

Dodaj opinię

Medalla Real Gran Reserva Chardonnay Santa Rita

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk