Medalla Real Gran Reserva Chardonnay Santa Rita

100,00 zł
Brutto
9993 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Medalla Real Gran Reserva Chardonnay Santa Rita

 

Kraj: Chile

Region: Leyda Valley

Producent: Santa Rita

Szczep: Chardonnay

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alk. 13,5%

 

Bardzo dobre wino Chardonnay, pochodzi z regionu Leyda w Chile. Degustując to Chardonne nasuwa się myśl czemu niema ich tam więcej. Wino ujawnia aromaty cytrusów, brzoskwiń, migdałów z nuta wanili w tle. Na podniebieniu pełne kremowe i dość intensywne z lekko mineralną nutą, dominują samki brzoskwiń , jabłka , cytryny. Wino pełne i ciekawe.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino Medalla Real Chardonnay Gran Reserva zalicza się do pierwszej dzisiątki najlepszego wina Chardonnay w Chile. Wino powstaje z winogron uprawianych na obszarach w dolinie Leyda. Zbiory zależą od dojrzałości każdego klonu i trwają od końca marca do połowy kwietnia. Poziom dojrzewania owoców zwykle wpływa na cechy smakowe wina. Warto zauważyć, że winifikacja odbywa się w partiach, podczas zbiorów winogron, a mieszanka powstaje pod koniec produkcji.

Podchodząc do dokładnej selekcji gron chardonay Medalla Real grona zostają przetransportowane do winnicy w celu przetworzenia. Następnie winogrona są wyłączone z grzbietów i prasy. Wyjątkiem jest kilka partii winogron, które są wstępnie schłodzone w 18-godzinnej fermentacji w temperaturze 10 ° C, aby zapobiec utlenianiu jakiegokolwiek rodzaju lub ekstrakcji fenolem.Swobodnie płynący sok przechodzi weryfikację smaku, aby wybrać próbki, które najlepiej wykazują naturalne cechy i teksturę (bez fenoli lub nadmiernego utleniania). Sok jest odprowadzany z osadu po 10 dniach, kiedy był w pełni nasycony wyciągami z osadu. Ta procedura nadaje gotowemu winu niezbędną złożoność smaku i aromatu. Brzeczkę poddaje się fermentacji w niskich temperaturach, aby zachować jej owocowość, a następnie poddaje starzeniu na osadzie przez cztery miesiące w celu wzmocnienia właściwości złożoności. Przed butelkowaniem wino jest oczyszczane i przechodzi zimną stabilizację.

Winnica Santa Rita powstała w 1880 roku dzięki winarzowi Domingo Fernándeza (Domingo Fernandez) na terenie Alto Howell (Buin, Chile). Od końca XIX wieku do połowy lat 70. winnica była własnością rodziny García Huidobro (Garcia Huidobro). W 1980 r. Winnica Santa Rita została sprzedana grupie firm Claro i Owens Illinois - głównych producentów szklanych pojemników na świecie. W produkcji win Santa Rita wprowadzono nową technologię, wprowadzono nową linię, aw latach 1985–1986 wino Santa Rita zaczęło eksportować na rynki światowe. Do 90. roku, kiedy produkcja jest w pełni kontrolowana przez Grupę Claro, w ramach projektu importu wina Vina Carmen została zakupiona na ponad 1000 hektarach winnic położonych w najważniejszych dolinach wina Chile: Maipo, Rapel, Lontu, Casablanca i Apalta. W 2000 roku pojawił się w ich produkcyjnej winnicy w Argentynie (Vina Dona Paula PLC), został zakupiony marka Terra Andina, otworzył biura w Londynie i Stanach Zjednoczonych. Od 2009 roku firma rozpoczęła rozwój ekologicznych win Nativa Eco. Obecnie winnica Santa Rita kontroluje i marki Vina Carmen, Sur Andino, Vina Centenaria, Nativa Eco Wines i Vina Dona Paula. Do dnia dzisiejszego wytwórnia win Santa Rita i jej spółki zaopatrują swoje produkty w ponad 75 krajach, koncentrując się przede wszystkim na segmencie premium.

 

Nagrody:

2018 Vintage - Jancis Robinson Score and tasting note available to Pro Version users only. PRO ONLY

2018 Vintage - Jancis Robinson Score and tasting note available to Pro Version users only.

88/100 2017 Vintage - Wine Spectator Tasted: 31-Oct-2018

87/100 2015 Vintage - Wine Enthusiast Tasted: 11-Jan-2018 Awards

2017 Vintage Silver - International Wine & Spirit Competition Awarded: 2018

2017 Vintage Commended International Wine Challenge Awarded: 2018

2017 Vintage Commended Decanter World Wine Awards Awarded: 2018

2016 Vintage Commended International Wine Challenge Awarded: 2018

2015 Vintage Silver Mundus Vini Awarded: 2018

Medalla Real Gran Reserva Chardonnay Santa Rita - Opinie klientów

Dodaj opinię

Medalla Real Gran Reserva Chardonnay Santa Rita

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 283 opinii w serwisie Google
Rzetelność firmy dobrze poznaje się po tym, jak wychodzi z trudnych sytuacji. Pomimo opóźniającej się realizacji zamówienia onilne w "gorącym"(świątecznym) okresie, ostatecznie zrobiono jak najwięcej, by Klienta zadowolić. No i zostałem zadowolony. POLECAM
Mariusz Adamaszek
Polecam ten sklep od zawsze. Słyszę od znajomych że w tym roku jest to odkrycie, a przecież działają od lat z winami. Faktycznie lekko skryty za innymi sklepami. Ważne jest na pewno to że jak już dotrzesz do winiarni ucieszysz spojrzenie przeglądając cały świat u stóp. Doskonała, absolutnie... profesjonalna obsługa. Buziaki ( więcej )
Anna Janopwska
Miło was wspominam, przy każdej nowo otwartej butelce z przyjaciółmi pada pytanie kto mi pomaga dobrać wina. Przekonująco odpowiadam że to kwestia czasu i wile wina należy spróbować aby odkryć te naprawdę dobre. Dużo jest dobrych win, lecz te szczególne to własnie od was. Podkreślam tą... historię ponieważ zdradziłem was kupując u konkurencji. Zaproponowali mi rabat 40% zabrzmiało sugestywnie i skusiłem się. Zakupiłem wina i pochwaliłem się żonie o wspaniałym rabacie. Nagle dostrzegłem uśmiech i hi hot. Żona kupiła ta samą butelkę wina bez rabatu w innym sklepie za tą sama cenę. No dobrze zatem sprawdzamy czy wina smakują zarówno dobrze jak wynegocjowana cena. Otwieramy pierwszą butelkę i już uśmiech brak, skucha, otwieramy drugą butelkę i skucha. Zrozumiałem iż wspaniały rabat kryje w sobie tajemnice. Ja już za niespodzianki dziękuję, tylko u was kupuję. Zdrówka. ( więcej )
Mateusz Romanowski
Szczerze polecam! Świetny wybór, doskonała znajomość produktów przez ekipę salonu. Faworyt UNO 1 primitivo di mandura oczywiście.
Dominik Orlowski