Château Petit Vedrines Sauternes

206,00 zł
Brutto
602 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Château Petit Vedrines Sauternes

Region: Sauternes

Apelacja: AOC Sauternes

Producent: Château Doisy-Védrines

Szczep: 85% Sémillon, 15% Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe słodkie

Dojrzewanie: 18 miesięcy

Pojemność: 0,75l C4

Alkohol: 13,5%

 

Nota degustacyjna:

Château Petit Vedrines Sauternes to białe słodkie wino powstałe z gron Sémillon oraz Sayvignon Blanc uprawianych w regionie Sauternes. Wino o pięknym żółto złocistym odcieniu z aromatami karmelizowanych cytrusów, marmoladą pomarańczową, nutą przypraw oraz wanilii. Na podniebieniu wspaniała równowaga pomiędzy słodyczą a kwasowością, której towarzyszą nuty skórki pomarańczy, limonki oraz cytrusów. Długie przyjemne wykończenie. Sugestie kulinarne: foie gras, sery pleśniowe, desery owocowe. 

 

Producent: Château Doisy-Védrines

Château Doisy-Védrines, którego niektóre budynki pochodzą z XVI wieku, wziął swoją nazwę od Rycerzy Védrine, którzy byli jego historycznymi właścicielami do połowy XIX wieku, kiedy zamek nabyła rodzina Castéja. Zamek produkuje najbogatsze i najpełniejsze wina Barsac.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Sauternes to deserowe wino z późnych zbiorów jest produkowane głównie z Sémillon, rzadkich białych winogron o złocistej skórce, dotkniętych szlachetną zgnilizną, chociaż mieszanki często zawierają Sauvignon Blanc i Muscadelle. Apelacje mogą obejmować Sauternes, Barsac, Cérons, Sainte-Croix-du-Mont, Cadillac, Loupiac, Premières Côtes de Bordeaux i Côtes de Bordeaux Saint-Macaire. Ogólnie rzecz biorąc, wina Sauternes wykazują wyraźne nuty owoców, karmelu i przypraw, a także nuty kwiatowe pochodzące z winogron Muscadelle. Znane ze swojego pełnego ciała i świeżości, wina Sauternes ładnie łączą się z miękkimi serami, serami pleśniowymi, serami ze skórki, terrinami, foie gras i różnymi deserami na bazie owoców.

Château Petit Vedrines Sauternes - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-16

Wino sauternes 2012

Wino sauternes to mieszanka Semillon, która nadaje winu okrągłość i wyrafinowanie, Sauvignon Blanc nadająca świeże aromaty i owoce oraz Muscadelle, która nadaje aromatyczny charakter.

Dodaj opinię

Château Petit Vedrines Sauternes

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 113 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk