Carmes de Rieussec Sauternes AC

217,00 zł
Brutto
9992 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Carmes de Rieussec Sauternes AC

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja: AOP Sauternes

Producent: Chateau Rieussec

Szczepy: Semillon

Rodzaj: białe, słodkie

Pojemność: 0,75l cer1

Alkohol: 12,5 %

 

Wino o jasno złocistym odcieniu z pięknymi świeżymi owocami cytrusowymi, mango, ananasem, kandyzowanymi morelami i słodkimi aromatami brzoskwini. Na podniebieniu cieliste pełne, o średniej słodyczy z elektryzującą kwasowością.

Sugestie kulinarne: owocowe desery i niebieski ser.

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Zbiór ręczny, który zwykle trwa od 6 do 8 tygodni, przeprowadza się w kilku kolejnych pasażach, aby zebrać tylko te winogrona, które w optymalny sposób przeszły szlachetną zgniliznę botrytis cinerea . Fermentacja odbywa się w dębowych beczkach, których objętość jest dobrze dostosowana do indywidualnych terroirów i produkowanych niewielkich ilości. Wino dojrzewa następnie przez 18 do 26 miesięcy w beczkach (zazwyczaj w połowie nowych). Na wspaniałe wino wybiera się tylko najlepsze beczki . Użyta mieszanka to od 90 do 95% Semillon , uzupełnienie to Sauvignon i Muscadelle . Potężny, harmonijny i niezwykle delikatny. Bordeaux - Sauternes o niezwykłej jakości przez wiele lat doskonale spełnił cel doskonałości wyznaczony w 1984 roku przez barona Erica de Rothschilda. Całkowita roczna produkcja różni się znacznie w zależności od rocznika. W najgorszych latach może wynosić zero, ale generalnie wzrasta do 70 000 butelek. Marketing jest prowadzony na rynku Bordeaux.

Carmes de Rieussec Sauternes AC - Opinie klientów

Dodaj opinię

Carmes de Rieussec Sauternes AC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 142 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski